Ο Ατρόμητος «καθάρισε» τον Αστέρα μέσα σε τρία λεπτά!

Χάρη σε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα, ο Ατρόμητος πέτυχε σημαντική νίκη επί του Αστέρα στο Περιστέρι (2-0)

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης 2-0: Τρία λεπτά ήταν αρκετά, ώστε οι Περιστεριώτες να φτάσουν σε μια σημαντική νίκη κόντρα στους Αρκάδες.

Του έχει πάρει τον αέρα! Η ομάδα του Κρις Κόουλμαν επικράτησε για δεύτερη φορά μέσα σε ένα μήνα των Αρκάδων του Ηρακλή Μεταξά και παρέμεινε στο μείον τρία από την έκτη θέση που οδηγεί στα play-off της Super League.

Μέσα σε ένα εκρηκτικό τρίλεπτο, οι γηπεδούχοι ουσιαστικά καθάρισαν το ματς. Ο Χατζηϊσαΐας αρχικά (9΄) και ο Κιάρτανσον στη συνέχεια (12΄), έδωσαν ένα προβάδισμα νίκης στον Ατρόμητο, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τέλους.

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης 2-0: Το ματς

Πιο δυναμικά μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα του Κόουλμαν και ανταμείφθηκε γι’αυτό.

Μόλις στο 9ο λεπτό, ο Χατζηϊσαΐας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο, ο οποίος ήταν ένας εκ των κορυφαίων της προηγούμενης αγωνιστικής.

Τα ανασταλτικά προβλήματα των Αρκάδων συνεχίζονταν και λίγο αργότερα, ο Κιάρτανσον χρήστηκε σκόρερ (12΄).

Το νερό είχε μπει στ’αυλάκι και το μόνο που έπρεπε να κάνει η γηπεδούχος ήταν να αντέξει στην πίεση των φιλοξενούμενων και να διαχειριστεί χωρίς άγχος το προβάδισμα.

Ωστόσο, το σύνολο του Μεταξά δεν κατάφερε να μειώσει ποτέ στο σκορ, ώστε να βάλει δύσκολα στους Περιστεριώτες. Όσες προσπάθειες έγιναν από τον Αστέρα, αντιμετωπίστηκαν είτε από την άμυνα είτε από τον Γιαννιώτη.

Το τελικό σφύριγμα είδε τους γηπεδούχους να μειώνουν στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τον έκτο της βαθμολογίας Άρη, ενώ ο Αστέρας παρέμεινε για έβδομο παιχνίδι μακριά από τη νίκη.

H σεζόν μέχρι στιγμής δεν πηγαίνει καλά ούτε για τους Αρκάδες, ούτε και για τον Ηρακλή Μεταξά φυσικά.

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης 2-0: Η καρτέλα του αγώνα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κεχρίντα, Χατζηϊσαΐας, Μαυρομάτης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κουέν (77΄ Φρίντιονσον), Εντερ Τορτέγια (68΄ Οικονομίδης), Ρομπέιλ (89΄ Τζοβάρας), Κιάρτανσον (68΄ Τζαβίδας), Ροτάριου (78΄ Κλωναρίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι (46΄ Καρμόνα) Ζουκάνοβιτς, Καστάνιο, Τασουλής (68΄ Αλβαρες), Ρετζίς, Μουνάφο (68΄ Μπερτόγλιο), Ιγκλέσιας, Σίτο, Ριέρα, Μπαράλες (Μπενίτο 57΄).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Ατρόμητος «καθάρισε» τον Αστέρα μέσα σε τρία λεπτά!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.