Ο Λόνγκο έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ανώτερη Λαμία – Δεν σηκώνει κεφάλι ο ΠΑΣ Γιάννινα

Η Λαμία «πάτησε» τον ΠΑΣ και μπήκε στην εξάδα.

Η Λαμία ήταν ανώτερη και επικράτησε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Οι γηπεδούχοι πλέον βρίσκονται στην 6η θέση με 12 βαθμούς και αποκτούν ρυθμό, πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί τους νίκη μετά από αυτή κόντρα στον Παναιτωλικό.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι τρέχουν ένα κακό σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη, με τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Η ομάδα του Βόκολου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Μαρτίνεθ να είναι ο σκόρερ.

Η απάντηση ήρθε δέκα λεπτά αργότερα με τον Εραμούσπε να κάνει το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά «κεφάλι» στο σκορ, με τον Λόνγκο αυτή τη φορά να σκοράρει μετά από ασίστ του Καρλίτος.

Το ματς είχε πολύ καλό ρυθμό και ήταν απόλυτα ισορροπημένο. Χαρακτηριστικό της εικόνας του πρώτου ημιχρόνου ήταν το 50%-50% κατοχή, ενώ αμφότερες οι ομάδες είχαν από έξι τελικές.

Ιδιαίτερα καλός ήταν ο ρυθμός και στο δεύτερο μέρος, με τη διαφορά πως δεν μπήκε κάποιο γκολ.

Το 2-1 ήταν και το τελικό σκορ, με τη Λαμία να μπαίνει, έστω και προσωρινά, σε θέση playoffs.

Λαμία (Βόκολος): Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαντάνα, Νούνιες (79′ Τζανδάρης), Πέδρο (55′ Τόσιτς), Μαρτίνεθ (79′ Τζαγκόεφ), Λόνγκο (55′ Ακούνια), Καρλίτος (70′ Σλίβκα).

ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Ριένστρα (67′ Γκάρο), Τζίνο, Παμλίδης, Τζίμας (59′ Ροσέρο), Κόντε (76′ Μπάλαν).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Λόνγκο έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ανώτερη Λαμία – Δεν σηκώνει κεφάλι ο ΠΑΣ Γιάννινα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.