O Μπονούτσι έχει παράπονο από την πρώην και το έδειξε

Τα ενδεχόμενα για την επιστροφή του Λεονάρντο Μπονούτσι στο Τορίνο ήταν τρία: Έντονες αποδοκιμασίες, χειροκρότημα ή αδιαφορία. Ήταν στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης Γιουβέντους – Μίλαν όταν ο Τσαλχάνογλου πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι. Η Γιουβέντους σε εκείνο το χρονικό σημείο ήταν 1-0 μπροστα στο σκορ με φανταστικό γκολ που...

Τα ενδεχόμενα για την επιστροφή του Λεονάρντο Μπονούτσι στο Τορίνο ήταν τρία: Έντονες αποδοκιμασίες, χειροκρότημα ή αδιαφορία.

Ήταν στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης Γιουβέντους – Μίλαν όταν ο Τσαλχάνογλου πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι. Η Γιουβέντους σε εκείνο το χρονικό σημείο ήταν 1-0 μπροστα στο σκορ με φανταστικό γκολ που είχε πετύχει 20 λεπτά πριν ο Πάολο Ντιμπάλα. Οι ροσονέρο ύστερα απο αυτό είχαν πάρει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθούσαν να πιέσουν για την ισοφάριση.

Ο Τσαλχάνογλου παίρνει λίγη φόρα, κάνει μια καλοζυγισμένη σέντρα… και 1-1! Αρχικά σιγή, αλλά σε λίγα μόλις δευτερόλεπτα αντιλαμβάνεται και ο τελευταίος οπαδός ότι σκόρερ είναι ο αριθμός 19. Ο Λεονάρντο Μπονούτσι έχει ισοπεδώσει στον αέρα Κιελίνι και Μπαρτζάλι και έχει καρφώσει με όλο του το μίσος την μπάλα στα δίχτυα της Γιουβέντους.. και το πανηγυρίζει ξεσπώντας!

«Ήταν σίγουρα μία συναισθηματικά φορτισμένη κατάσταση. Πίστευα πως η υποδοχή θα ήταν 50-50. Προτίμησαν να με αποδοκιμάσουν και το σέβομαι. Όμως, θεωρώ πως ήταν ένα σπουδαίο deal για τη Γιουβέντους και εφτά χρόνια έπαιξα περισσότερο απ’ τον καθένα.Δεν κρατάω κακία στους οπαδούς. Έχουν το δικαίωμα να κάνουν ό,τι θεωρούν σωστό. Απ’ την πλευρά μου, δεν σκόπευα να πανηγυρίσω, αλλά οι αποδοκιμασίες με έκαναν να αλλάξω γνώμη», δήλωσε ο Μπονούτσι.

Η Γιουβέντους θριάμβευσε με 3-1 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Νάπολι στην έδρα της Σασουόλο, αγκάλιασε και το φετινό πρωτάθλημα. Ο Λεονάρντο Μπονούτσι πλήγωσε τους Γιουβεντίνους οπαδούς -που τα προηγούμενα χρόνια τον λάτρεψαν-όμως έχει και αυτός κάποια παράπονα απο την πρώην…

Να πλένετε το στόμα σας πριν μιλήσετε για μένα, είπε -με τον πανηγυρισμό του- στους οπαδούς της Γιούβε ο Μπονούτσι μόλις πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο Τορίνο.

Και εφόσον αυτό το γκολ του δεν στέρησε βαθμούς, σε μια κρίσιμη αγωνιστική για την Βέκια Σινιόρα, η λογική λέει ότι κάποια μέρα θα ανταλάξει ξανά μηνύματα αγάπης, με τους μπιανκονέρο οπαδούς!

Κάποτε άλλωστε αγκαλιαζόταν μαζί τους στο πέταλο.

Τέλος, «τσακώνεσαι» μόνο με όσους αγαπάς πραγματικά..!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «O Μπονούτσι έχει παράπονο από την πρώην και το έδειξε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.