ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ! Ο Ολυμπιακός απέκλεισε την Μπάγερν στο Μόναχο και πέρασε στα ημιτελικά του Youth League!

Τεράστια πρόκριση ο Ολυμπιακός μέσα στο Μόναχο. Απέκλεισε την Μπάγερν με 3-1, χάρη στο τρομερό του πρώτο ημίχρονο!

Το ακούς και δεν το πιστεύεις! Ο Ολυμπιακός απέκλεισε την Μπάγερν μέσα στο Μόναχο, νικώντας την με 3-1! Μέσα στο Μόναχο.

Απίστευτο αυτό που έκανε ο Ολυμπιακός στο Μόναχο! Τρελαίνει όλη την Ευρώπη νικώντας με 3-0 την Μπάγερν στο ημίχρονο στον προημιτελικό του UEFA Youth League. Αυτό ήταν το σημείο κλειδί για να έρθει η πρόκριση! Τα τρία γκολ στο πρώτο μέρος.

Απέναντι σε ένα μεγαθήριο, οι «ερυθρόλευκοι» πάνε για το θαύμα. Έχουν ήδη κάνει και άλλα φέτος σε αυτή τη διοργάνωση δείχνοντας το περίσσιο ταλέντο που έχουν. Ωστόσο, κόντρα στην Μπάγερν παλεύουν για την υπέρβαση της υπέρβασης οι παίκτες του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός έχει πατήσει την Μπάγερν! Τη σφυροκοπά! Δεν την αφήνει να πάρει ανάσα. Μόλις στο 32′ έκανε το 0-1 με τον Μουζακίτη μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και ακολούθησε ένα «ερυθρόλευκο» τσουνάμι.

Στο 37′ ο Παπακανέλλος με απίστευτη προσωπική ενέργεια, έβαλε ένα γκολ που θα ζήλευαν ακόμη και μεγάλοι αστέρες του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 40′ ο Μπάμπης Κωστούλας με σουτ εκτός περιοχής έγραψε το 0-3. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Το λέμε και δεν το πιστεύουμε, Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός 0-3! Ένα τρομερό 45λεπτο από την ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου.

Παρεμπιπτόντως, ο προπονητής του Ολυμπιακού έχει αποβληθεί από την αναμέτρηση με κόκκινη κάρτα στο τέλος του ημίχρονου.

Άντεξε στην πίεση στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός

Πίεσε η Μπάγερν στο δεύτερο ημίχρονο! Και μάλιστα πολύ. Ο Ολυμπιακός απορρόφησε στο πρώτο διάστημα τις επιθέσεις των Βαυαρών. Με τον Δημήτρη Μαυρογενίδη να κοουτσάρει μετά την αποβολή του Συλαϊδόπουλου. Το γκολ της Μπάγερν στο 63ο λεπτό δεν πτόησε την ομάδα του Πειραιά.

Από τη στιγμή που η Μπάγερν δεν βρήκε γρήγορα δεύτερο γκολ, όσο η ώρα περνούσε η ελληνική ομάδα αισθανόταν όλο και καλύτερα. Από ένα σημείο και μετά ήταν φανερό πως ο Ολυμπιακός θα πάρει την πρόκριση και την πήρε. Ένα τάκλιν του Τανούλη λίγο πριν γίνει το 2-3, ήταν η φάση κλειδί στο φινάλε.

Τεράστια πρόκριση! Απίστευτο επίτευγμα. Μόνο μπράβο για τους νεαρούς παίκτες του Ολυμπιακού!

Το 0-1 στο 32ο λεπτό