ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Πρώτο γκολ Βρουσάι, ξανά ασίστ Μπουχαλάκης (vid)

Άνοιξαν το σκορ οι «ερυθρόλευκοι» στο ΟΑΚΑ στην αναμέτρηση ΑΕΚ - Ολυμπιακός, με σκόρερ τον Μάριο Βρουσάι...

Κακό ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ΑΕΚ – Ολυμπιακός, στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός στην εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1, με τις δύο ομάδες να μην προσφέρουν καλό θέαμα στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο του ματς όμως ο Πέδρο Μαρτίνς με τις αλλαγές που έκανε, άλλαξε και την εικόνα των «ερυθρόλευκων».

Μπήκαν στο ματς οι Φορτούνης, Καμαρά και αμέσως οι Πειραιώτες έγιναν πιο επιθετικοί στο παιχνίδι. Μάλιστα ο πρώτος ήταν μέσα στο πρώτο γκολ του ματς.

Στο 56ο λεπτό ο Φορτούνης έσωσε μία χαμένη μπαλιά για τον Ολυμπιακό, πέρασε στον Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή. Ο Έλληνας μέσος έκανε προσποίηση για σουτ και έβγαλε την κάθετη μπαλιά στ’ αριστερά για τον Βρουσάι, μέσα στην περιοχή.

Ο 22χρονος εξτρέμ των «ερυθρόλευκων» έκανε το κοντρόλ και αμέσως το πλασέ για το 0-1 μέσα στο ΟΑΚΑ!

Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ, αλλά τη φάση είδαν στο VAR και φάνηκε ότι υπήρχε αμυντικός ο οποίος κάλυπτε τον Βρουσάι και έτσι κατοχυρώθηκε στο 71′ το 0-1.

Ήταν το πρώτο γκολ του Βρουσάι με την πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού, αλλά και η δεύτερη ασίστ του Μπουχαλάκη στο πρωτάθλημα…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Πρώτο γκολ Βρουσάι, ξανά ασίστ Μπουχαλάκης (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.