ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Έπαιξε ένα ημίχρονο ο αρχηγός Ελαμπντελαουί

Ο Ομάρ Ελαμπντελαουί συμμετείχε ως αλλαγή στη φιλική επικράτηση της Εθνικής Νορβηγίας με την αντίστοιχη της Αλβανίας, με σκορ 1-0.

O Ομάρ Ελαμπντελαουί κατέγραψε μία ακόμα διεθνή συμμετοχή με τη φανέλα της Νορβηγίας.

Ο δεξιός οπισθοφύλακας του Ολυμπιακού, μετά το γεμάτο ενενηντάλεπτο στο εντός έδρας φιλικό με την Αυστραλία (23/3, 4-1), έπαιξε ένα ημίχρονο στην «Elbasan Arena» της Αλβανίας. Συγκεκριμένα, πέρασε στο ματς με την έναρξη του δεύτερου μέρους στη θέση του Γιόνας Σβένσον, καταγράφοντας την 28η συμμετοχή του με την Εθνική ομάδα της Νορβηγίας. Μάλιστα, προς το τέλος του φιλικού αγώνα, φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού, σε μία τιμητική στιγμή για την καριέρα του.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 70′, όταν ο Μοχάμεντ Ελιουνούσι εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά και ο Σίγκουρντ Ρόστεντ έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έπαιξε ένα ημίχρονο ο αρχηγός Ελαμπντελαουί», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.