ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Φενέρ – Ολυμπιακός: Ο Τικίνιο παγώνει το «Σουκρού Σαράτσογλου» (vids)

Με το «καλησπέρα» ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον μόνιμο σκόρερ στα τελευταία ματς Τικίνιο και παγώνει την έδρα της Φενέρ

Μόλις έξι λεπτά πέρασαν στο «Σουκρού Σαράτσογλου» και ο Ολυμπιακός προηγείται της Φενέρ χάρη στον «καυτό» Τικίνιο!

Οι «ερυθρόλευκοι» εκδήλωσαν μια φανταστική αντεπίθεση, με τον Μασούρα να διασχίζει το μισό γήπεδο και να βρίσκει στον Τικίνιο. Ο Βραζιλιάνος υποδέχτηκε την μπάλα και τσίμπησε με πανέμορφο τρόπο νικώντας τον Αλτάι για να γράφει το Φενέρ – Ολυμπιακός 0-1. Όλα αυτά μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης και με τους Τούρκους να έχουν ξεκινήσει αρκετά δυναμικά.

Το τρίτο σερί παιχνίδι που σκοράριεο πρώην άσος της Πόρτο, μετά τα ματς με Απόλλωνα Σμύρνης και Αστέρα Τρίπολης.

Φενέρ – Ολυμπιακός: Οι αντεπιθέσεις και ο Καμαρά

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά το σουτ του Καμαρά έδιωξε με υπερένταση ο Αλτάι. Λίγο αργότερα ο μέσος των φιλοξενούμενων απείλησε ξανά, αλλά ένα ακόμα δυνατό βολέ πέρασε άουτ. Εξαιρετική στις αντεπιθέσεις η ομάδα του Μαρτίνς, με τον Μασούρα να είναι ιδιαίτερα κινητικός και να απασχολεί πολύ τους τρεις στόπερ των Τούρκων.

Από την πλευρά τους, οι Τούρκοι χρησιμοποιώντας τους Πέλκα-Βαλένσια προσπάθησαν να δημιουργήσουν ρήγματα στην ερυθρόλευκη άμυνα, αλλά τις περισσότερες φορές οι Μπα και Ρέαμπτσιουκ απέκρουσαν τις επελάσεις τους.

Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Μπουχαλάκης έκανε λανθασμένο γύρισμα προς τα πίσω στρώνοντας την μπάλα στον Ντιέγκο Ρόσι. Εκείνος έπιασε το σουτ, το οποίο έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι του Βάτσλικ.

Μεγάλο ερωτηματικό, οι κάρτες που έχουν δεχθεί οι Μπα-Σισέ-Ρέαμπτσιουκ, καθώς ο Βίτορ Περέιρα θα τους πιέσει στο δεύτερο μέρος, με την κόκκινη να παραμονεύει, αν δει κανείς από την προσέγγιση που έχει ο Ισπανός διαιτητής Ερνάντεθ στο ματς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φενέρ – Ολυμπιακός: Ο Τικίνιο παγώνει το «Σουκρού Σαράτσογλου» (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.