ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λαμία – Ολυμπιακός: Μπουχαλάκης και… 0-2! (vid)

Ο Ολυμπιακός έβαλε και δεύτερο γκολ στη Λαμία με σκόρερ τον Μπουχαλάκη

Λαμία – Ολυμπιακός: Και δεύτερο γκολ πέτυχε ο Ολυμπιακός πριν την ολοκλήρωσε το πρώτου ημιχρόνου, όπου ο Μπουχαλάκης ήταν ο σκόρερ.

Στο 32′ ο Κρητικός μέσος πήρε την μπάλα λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε σε σώμα παίκτη της Λαμίας, πήρε ύψος και κρέμασε τον Σαράνοφ.

Ένα γκολ που μετουσιώνει και την υπεροχή που έχει ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι. Με την Λαμία απλά να είχε μια ευκαιρία στις αρχές του πρώτο ημιχρόνου.

Και αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δεύτερο 45λεπτο, Για το πως θα το αντιμετωπίσουν και οι δύο ομάδες. Ο Ολυμπιακός θα ψάξει κι άλλα γκολ για να εδραιώσει την υπεροχή του και να πάρει τη νίκη. Η Λαμία από την πλευρά της για να μπορέσει να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία – Ολυμπιακός: Μπουχαλάκης και… 0-2! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Αλέξανδρος Χρηστάκος

Με μια μπάλα στο χέρι από μικρός. Κάποια στιγμή ξεκίνησε ερασιτεχνική καριέρα ποδοσφαιριστή στα χωμάτινα γήπεδα! Παράλληλα του άρεσε και να γράφει, γι' αυτά που ζούσε εντός των γραμμών. Γι' αυτό και σπούδασε δημοσιογραφία. Έκανε τα πρώτα βήματα στον Πρωταθλητή (1997-2011). Δούλεψε σε αθλητικά σάιτ Ολυμπιακών αποχρώσεων. Εν συνεχεία πέρασε από τη SportDay (2015-2017) και τώρα στο Sportime (από το 2017). Πλέον η μπάλα έφυγε για τα καλά από τα πόδια και είναι... στο γραπτό!