ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: «Ο Σισέ έδειξε δυνατός – Ήμασταν κυρίαρχοι»

Η δήλωση του Πορτογάλου μετά το «διπλό»...

Ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε στο συνδρομητικό κανάλι της NOVA μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του ΟΦΗ με 2-0, στο Ηράκλειο της Κρήτης.

Στάθηκε στην καλή εικόνα της ομάδας του Πειραιά ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά έμεινε ικανοποιημένος και από το πρώτο:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δείξαμε μεγάλη ποιότητα. Στο πρώτο μέρος ήμασταν καλοί αν και δεν σκοράραμε. Όταν είμαστε καλοί στο πρώτο ημίχρονο κουράζουμε τον αντίπαλο. Επιτρέψαμε ελάχιστες ευκαιρίες στον αντίπαλο. Στο δεύτερο μέρος είδαμε μία τελείως διαφορετική εικόνα υπέρ του Ολυμπιακού. Ήμασταν κυρίαρχοι. Καταφέραμε να πάρουμε ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

Κανένα ματς πρωταθλήματος δεν είναι εύκολο. Κανένα ματς εκτός έδρας δεν είναι εύκολο. Ο ΟΦΗ είναι πολύ καλός αντίπαλος. Όμως η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου δεν ήταν καλή και δεν μας βοήθησε να παίξουμε γρήγορα. Ήμασταν και για αυτό αγχωμένοι».

Αναφορικά με την κατάσταση των επιθετικών της ομάδας Χασάν, Ελ Αραμπί: «Είμαι πολύ ευτυχισμένος με τόσους καλούς επιθετικούς. Είναι δύσκολο να διαλέξεις. Έχουμε και τον Σουντανί και τον Κάιπερς».

Σχετικά με τον τραυματισμό του Σισέ, σχολίασε ο Πέδρο Μαρτίνς: «Είναι το αγωνιστικό πνεύμα της ομάδας. Είμαστε δυνατοί. Ο γιατρός ανησυχούσε ιδιαίτερα αλλά εκείνος ένιωθε καλά πνευματικά και σωματικά και ήθελε να συνεχίσει. Είναι το πνεύμα που σας αναφέρουμε».

Παράλληλα, ρωτήθηκε και για το πως είδε τον Μπρούμα: «Μπορεί να προσφέρει κάτι διαφορετικό. Μπορεί να παίξει σε πιο κοντινές αποστάσεις. Οι Λαζάρ και Γιώργος παίζουν σε πιο μακρινές αποστάσεις. Ο Ολυμπιακός έχει τις λύσεις για κάθε θέση».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: «Ο Σισέ έδειξε δυνατός – Ήμασταν κυρίαρχοι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.