ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – ΑΕΚ: Λάθος Νεντελτσεάρου, δεύτερο γκολ ο Μπρούμα (vid)

Δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπρούμα στο ματς Ολυμπιακός - ΑΕΚ...

Πρωταγωνιστής έγινε ο Μπρούμα στο ματς Ολυμπιακός – ΑΕΚ.

Τι και αν μπήκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης Ολυμπιακός – ΑΕΚ, ο Πορτογάλος κατάφερε να σημειώσει και τα δύο γκολ του αγώνα της Super League!

Μόλις στο πέμπτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Συγκεκριμένα, στο 50′ ο Μπρούμα έκανε το 1-0, μετά από ασίστ του Ελ Αραμπί.

Το δεύτερο γκολ όμως ήταν καθαρά δικό του, αφού εκμεταλλεύτηκε ένα τραγικό λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρούμα πίεσε τον Νεντελτσεάρου μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ. Ο παίκτης της ΑΕΚ έχασε την μπάλα, με τον Πορτογάλο να βγαίνει τετ α τετ και να πλασάρει για το τελικό 2-0!

Δείτε το γκολ του Μπρούμα και το λάθος του αμυντικού της ΑΕΚ…

Ο Μαρτίνς ξέρει να επιβραβεύει

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΑΕΚ: Λάθος Νεντελτσεάρου, δεύτερο γκολ ο Μπρούμα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.