ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – ΑΕΛ Κ19 3-1: Εύκολη νίκη

Νίκη και για τους Κ17 απέναντι στον ΟΦΗ...

Ολυμπιακός – ΑΕΛ Κ19 3-1: Είχαν ματς οι Νέοι του Ολυμπιακού, για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική της Super League Κ19. Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες νίκησαν την ΑΕΛ στο Ρέντη με 3-1.

Στο 10’ ο Σαπουντζής με φάουλ έκανε το 1-0, ενώ στο 25’ έγινε το 2-0 από τον Καράκουτη. Η ΑΕΛ αντέδρασε και μείωσε στο 38’ σε 2-1 με τον Ζαχαράκη και το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 70’ από τον Σουρλή το Ολυμπιακός – ΑΕΛ 3-1

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Κεραμίδας, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Σαπουντζής (75’ Ντότης), Καράκουτης, Τσέλιος (64’ Μαρίνος), Σουρλής, Μπουλάρι (13’ Κατσαβάκης).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Γουλβς: Έχασε βαθμούς πριν το Καραϊσκάκη (vid)

Ολυμπιακός – ΟΦΗ Κ17 3-2

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη, μετρούν 59 πόντους και απέχουν 16 από τον δεύτερο Αστέρα Τρίπολης, που έχει πάντως δύο παιχνίδια λιγότερα.

Ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, πραγματοποιώντας σπουδαίο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 11ο λεπτό, ο Σταμούλης εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σπυριδάκη και άνοιξε έτσι το σκορ (1-0)!

Στο 33’, Κασέμι και Κίτσος συνεργάστηκαν με τον Έλληνα διεθνή να ευστοχεί γράφοντας έτσι το 2-0 και δίνοντας σημαντικό προβάδισμα νίκης στους «ερυθρόλευκους»! Η ένταση των παικτών του Θρύλου δεν μειώθηκε καθόλου ούτε στο β’ μέρος, με τον Κασέμι να χρίζεται σκόρερ στο 62ο λεπτό μετά από συνεργασία με τον Φρέρη για το 3-0.

Παρά το αυτογκόλ του Γιαλεδάκη (65’) και το τέρμα του Φωτιάδη στο 78’, το αποτέλεσμα του αγώνα δεν άλλαξε με τον Ολυμπιακό να φτάνει έτσι σε ακόμα ένα τρίποντο.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Μαρίνης (67’ Παστρικός), Δούμας, Γιαλεδάκης, Χρήστου, Κίτσος, Ντόη (67′ Ιμπαγάσα), Σταμούλης (59′ Ποιμενίδης), Συρμής (33′ Κασέμι), Σπυριδάκης (67’ Παπακωνσταντίνου).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΑΕΛ Κ19 3-1: Εύκολη νίκη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.