ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Άρης: Ο Σισέ άνοιξε το σκορ κι έκανε ρεκόρ (vid)

Ο Σενεγαλέζος στόπερ έφτασε τα πέντε γκολ στο πρωτάθλημα και αποτελεί προσωπικό του ρεκόρ.

Ολυμπιακός – Άρης: Ο Παπ Αμπού Σισέ άνοιξε το σκορ στο Καραϊσκάκη για να δώσει αυτό που ήθελε ο Ολυμπιακός, δηλαδή να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο.

Ολυμπιακός – Άρης: Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο… χτύπησε ο Παπ Αμπού Σισέ. Ο Σενεγαλέζος στόπερ σκόραρε στο 45’+1 με κεφαλιά για να ανοίξει το σκορ στην πρεμιέρα των πλέι οφ της Super League.

Πιο συγκεκριμένα ο Ζάο Καρβάλιο εκτέλεσε το κόρνερ με τον Σισέ να πηδάει πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνιά του Κουέστα.

Γκολ που άξιζε να σημειώσει ο Ολυμπιακός, με την πίεση που άσκησε σε όλο το γήπεδο. Παράλληλα ο Ελ Αραμπί είχε χάσει πέναλτι νωρίτερα. Το είχε αποκρούσει ο Κουέστα με εξαιρετική επέμβαση.

Κι εκεί που το πρώτο ημίχρονο πήγαινε προς τη λήξη χωρίς σκορ, ήρθε ο Σισέ να σκοράρει. Για τον διεθνή κεντρικό αμυντικός αυτό ήταν το 5ο του γκολ στο πρωτάθλημα. Κάνει το προσωπικό του ρεκόρ, αφού τέσσερα γκολ είχε βάλει την σεζόν 2017-18 που ήταν η πρώτη του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Παράλληλα είναι το δεύτερο γκολ που βάζει φέτος στον Άρη. Με δικό του γκολ νίκησε ο Ολυμπιακός 1-0 στο ματς που έγινε τον Δεκέμβριο για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Δείτε ΕΔΩ το γκολ που έβαλε ο Σισέ και προηγούνται οι Πειραιώτες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Άρης: Ο Σισέ άνοιξε το σκορ κι έκανε ρεκόρ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Αλέξανδρος Χρηστάκος

Με μια μπάλα στο χέρι από μικρός. Κάποια στιγμή ξεκίνησε ερασιτεχνική καριέρα ποδοσφαιριστή στα χωμάτινα γήπεδα! Παράλληλα του άρεσε και να γράφει, γι' αυτά που ζούσε εντός των γραμμών. Γι' αυτό και σπούδασε δημοσιογραφία. Έκανε τα πρώτα βήματα στον Πρωταθλητή (1997-2011). Δούλεψε σε αθλητικά σάιτ Ολυμπιακών αποχρώσεων. Εν συνεχεία πέρασε από τη SportDay (2015-2017) και τώρα στο Sportime (από το 2017). Πλέον η μπάλα έφυγε για τα καλά από τα πόδια και είναι... στο γραπτό!