Ολυμπιακός: Έγραψε ιστορία. Μπήκε και σκόραρε ο Μπουλάρι!

Ο νεότερος ποδοσφαιριστής της Ελπίδων Αλβανίας...

Ο Ολυμπιακός έχει στο έμψυχο δυναμικό του έναν ποδοσφαιριστή κεφάλαιο για το ποδόσφαιρο της Αλβανίας και ο λόγος για τον Εμιλιάνο Μπουλάρι. Κάτι το οποίο είχε δηλώσει πρόσφατα και ο προπονητής της εθνικής Ελπίδων, Αλμπάν Μπούσι, σε επίσημη συνέντευξη Τύπου που είχε δώσει.

Και μόνο η κλήση του στην εθνική Ελπίδων είχε προκαλέσει ντόρο, αφού ήταν ο νεότερος παίκτης στην ιστορία της Αλβανίας. Κλήθηκε στην Ελπίδων παρά το γεγονός ότι είναι μόλις 18 ετών! Πριν λίγες ημέρες ο Αλμπάν Μπούσι είχε καλέσει για δεύτερη φορά τον επιθετικό του Ολυμπιακού.

Για το ματς των προκριματικών του Euro U21, κόντρα στην Τουρκία εκτός έδρας.

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για σήμερα, Παρασκευή, με την Αλβανία να κάνει την έκπληξη! Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 2-2 μέσα στην Τουρκία. Και μάλιστα με γκολ που σημείωσε ο Εμιλιάνο Μπουλάρι!

Ο μόλις 18 ετών επιθετικός των «ερυθρόλευκων» μπήκε ως αλλαγή στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης και στις καθυστερήσεις του αγώνα έβαλε το γκολ! Σε ένα ματς που ήταν να αγωνιστεί ως βασικός. Αλλά τελικά ο Αλμπάν Μπούσι προτίμησε να παίξει χωρίς σέντερ φορ.

Ολυμπιακός: Σκόραρε στις καθυστερήσεις

Τον έβαλε όμως στο 80′ και ο παίκτης που έχει ο Ολυμπιακός στο ρόστερ του, ήταν η «χρυσή» αλλαγή με το γκολ στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

Γράφοντας παράλληλα και ιστορία με τη συμμετοχή του στην εθνική Ελπίδων σε ηλικία 18 ετών, αλλά και το γκολ που σημείωσε! Επιβεβαιώνοντας έτσι τα λόγια του προπονητή του στην εθνική Ελπίδων. Πως αποτελεί κεφάλαιο για το αλβανικό ποδόσφαιρο.

Να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός έχει τον Εμιλιάνο Μπουλάρι με επαγγελματικό συμβόλαιο στην ομάδα. Και είναι από τους ποδοσφαιριστές που περιμένει να «βγει» στο μέλλον. Φυσικά στα Μέσα της πατρίδας του ο Μπουλάρι έχει γίνει πρώτο θέμα. Από τη στιγμή που έγραψε ιστορία όχι μόνο με τη συμμετοχή του, αλλά και με το γκολ που έβαλε.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Έγραψε ιστορία. Μπήκε και σκόραρε ο Μπουλάρι!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.