ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Φενερμπαχτσέ: Νίκησε αλλά είναι σα να έχασε

Κρίμα για την πολύ καλή εμφάνιση του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός – Φενερμπαχτσέ: Νίκησε αλλά είναι σα να έχασε στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, καθώς σε έξι λεπτά απώλεσε προβάδισμα τριών γκολ.

Πλέον με τη νίκη του με 3-2 πάει για τη δύσκολη ρεβάνς της Τουρκίας με ένα γκολ υπέρ του, σε μία βδομάδα από σήμερα.

Κρίμα για την πολύ καλή εμφάνιση του Ολυμπιακού, κρίμα που με ένα ακόμα κρίσιμο λάθος ο Παναγιώτης Ρέτσος έβαλε την Φενεμπαχτσέ πίσω στο παιχνίδι, με τους Τούρκους να μειώνουν πρώτα με πέναλτι και μετά με πλασέ μέσα από την περιοχή και σε έξι λεπτά το 3-0 έγινε 3-2.

Χωρίς τον Παναγιώτη Ρέτσο θα παίξει στη ρεβάνς ο Ολυμπιακός, ο οποίος δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

Θυμίζουμε ότι στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Κώστας Φορτούνης, στο 32ο λεπτό έκανε ο Στέβαν Γιόβετις το 2-0 μετά από ασίστς του Φορτούνη και στο 57ο λεπτό ο Τσικίνιο έκανε το 3-0 με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Στο 68ο λεπτό ένα χαζό πέναλτι του Παναγιώτη Ρέτσου έβαλε τη Φενερμπαχτσέ πίσω στο παιχνίδι, με τον Τάντιτς να κάνει το 3-1 ενώ στο 74ο λεπτό ο Καβετσί έκανε το 3-2.

Στα υπέρ ότι επιστρέφει στη ρεβάνς της Τουρκίας ο Ντάνιελ Ποντένσε, ο οποίος δεν έπαιξε στο πρώτο παιχνίδι στο Γεώργιος Καραϊσκάκης λόγω καρτών.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Φενερμπαχτσέ: Νίκησε αλλά είναι σα να έχασε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.