ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός Κ19: Ήττα από την Μπέρμιγχαμ

Στο τελευταίο φιλικό των πιτσιρικάδων στην Αγγλία...

Ολυμπιακός Κ19: Την ήττα με 3-1 από την Μπέρμιγχαμ, γνώρισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στο φιλικό τους στην Αγγλία, στο πλαίσιο του βασικού σταδίου της προετοιμασίας τους.

Ο Ολυμπιακός πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα, και βρέθηκε με τρία γκολ πίσω στο σκορ, προτού ανεβάσει την απόδοσή του και να μειώσει σε 3-1. Χάνοντας παράλληλα και κλασικές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Ο Ρουίθ σκόραρε στο 32’ και στο 59’ για τους Άγγλους με τον Άντριους να πετυχαίνει το τρίτο τέρμα της ομάδας του στο 69ο λεπτό, με πέναλτι το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα.

Οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο τελευταίο 20λεπτο, καταφέρνοντας χάρη στην επιμονή του Βοΐλη να σκοράρουν στο 83’. Μάλιστα στο 90′ ο Στουρνάρας απέκρουσε πέναλτι του Άντριους κρατώντας το 3-1 στον αγώνα των «ερυθρόλευκων».

Να σημειωθεί πως αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό που έδωσαν οι «ερυθρόλευκοι» στην Αγγλία. Την Παρασκευή η αποστολή της ομάδας του Πειραιά θα πάρει τον δρόμο της επιστροφής στην Ελλάδα. Μετά από την προετοιμασία που πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός Κ19 στο Νότιγχαμ και τις εγκαταστάσεις της Φόρεστ.

Ολυμπιακός (Ρικάρντο Πέρες): Παπαδούδης (46′ Στουνάρας), Κεραμίδας (60′ Μαρτίνης), Κατσογιάννης, Ασλανίδης (66′ Γκοτζαμανίδης), Ντουμάνης (46′ Τσάβος, 80′ Τσέλιος), Σαπουντζής (46′ Κασέμι, 76′ Νεοφυτίδης), Νικόλης (60′ Κατσαβάκης), Σουρλής (60′ Φέκκας), Λιάτσος (46′ Συρμής), Αρσενίδης (66′ Μαρίνος), Μπουλάρι (66′ Βοΐλης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός Κ19: Ήττα από την Μπέρμιγχαμ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.