ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός-Ντιναμό: Ωραίο το 1-0 του Μπουχαλάκη (vid)

Το γκολ του Αντρέα Μπουχαλάκη κόντρα στους Ουκρανούς...

Όσο περνάει ο καιρός ο Ολυμπιακός ανεβάζει τον ρυθμό του στα φιλικά, έτσι έκανε και κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου στην Αυστρία. Στο πιο δυνατό της τεστ η ομάδα του Πειραιά, έκανε ένα καλό πρώτο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο οποίο μπόρεσε να προηγηθεί αρκετά νωρίς, καθώς μόλις στο 5′ ο Αντρέας Μπουχαλάκης έκανε το 1-0! Σημειώνοντας μάλιστα ένα γκολ ωραίο από πλευράς ποιότητας.

Η φάση του γκολ άρχισε από τα πόδια του Γιώργου Μασούρα. Με τον Έλληνα εξτρέμ να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά για τον Γκερέρο. Ο Ισπανός ήταν μέσα στην περιοχή στην αριστερή πλευρά και έστρωσε την μπάλα για τον Μπουχαλάκη. Και ο Έλληνας μέσος με πλασέ στην κίνηση σημείωσε το 1-0 στην αναμέτρηση!

Ένα γκολ ωραίο μετά από μία ομαδική προσπάθεια, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να κερδίζουν το χειροκρότημα του κόσμου που ήταν στο γήπεδο. Όπως και από τον προπονητή της ομάδας του Πειραιά, Πέδρο Μαρτίνς, βλέποντας τους παίκτες του να συνεργάζονται άψογα.

Όσον αφορά τη συνέχεια του φιλικού αγώνα, ο Ολυμπιακός ισοφαρίστηκε στο 45′. Όταν ο Μπα έκανε το πέναλτι στον Χαρμάς. Με τον Σολ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να σημειώνει το 1-1. Σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο του αγώνα.

Ακολουθήστε το Sportime στο facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός-Ντιναμό: Ωραίο το 1-0 του Μπουχαλάκη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.