ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σκέψεις στον Ολυμπιακό να δοθεί δεύτερη ευκαιρία στον Ουί Τζο – Τι συμβαίνει με τον Μπακαμπού

H εξίσωση που μπορεί να οδηγήσει σε βασικό επιθετικό τον Ουί Τζο.

Σκέψεις στον Ολυμπιακό να δοθεί δεύτερη ευκαιρία στον Ουί Τζο αφού στο Λιμάνι νιώθουν πως έχουν μόνο τον Ελ Αραμπί ως πρώτης γραμμής φορ.

Δεν του βγαίνει του Ολυμπιακού φέτος ο επιθετικός.

Και ενώ τις προηγούμενες χρονικές έβγαζε τα κάστανα από τη… φωτιά ο Ελ Αραμπί, φέτος, στα 36 προς 37 είναι φανερό πως δεν μπορεί να βγάζει 90 λεπτά. Κρέμασε στο β’ μέρος με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο πρώτο ημίχρονο στα Γιάννενα ο Μαροκινός έβγαλε την ασίστ στον Φορτούνη και ήταν γενικα καλός. Όμως όσο πέρναγε η ώρα εξαφανίζονταν. Δεν αντέχει πάνω από 30-40 λεπτά απαιτητικού ποδοσφαίρου ο Ελ Αραμπί.

Από την άλλη ο Σεντρίκ Μπακαμπού ενώ παίρνει ευκαιρίες συνεχίζει να χάνει γκολ που δεν χάνονται και αυτά μάλιστα σε κρίσιμα ματς (ΑΕΚ, ΠΑΟΚ).

Σκέψεις στον Ολυμπιακό να δοθεί δεύτερη ευκαιρία στον Ουί Τζο

Την ίδια ώρα, ο Νοτιοκορεάτης Ουι Τζο ήταν… χάλια έως τώρα. Όμως την παρούσα συγκυρία και μην έχοντας ο Ολυμπιακός άλλες επιλογές (δεν τα βάζει ο Μπακαμπού και δεν αντέχει πάνω από 30-40 λεπτά ο Ελ Αραμπί), ίσως τελικά παίξει, ακόμα και βασικός.

Βέβαια, να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να… τραβήξει μία γραμμή σε όλα τα παραπάνω και να κινηθει δυναμικά για την απόκτηση φορ, χτίζοντας από την αρχή την επιθετική του γραμμή.

Και αυτό είναι ένα πιθανό σενάριο. Όμως όσο δεν βρίσκεται κάποιο… λαβράκι για την επίθεση των ερυθρόλευκων τα… κάστανα από την φωτιά ίσως κλειθεί να τα βγάλει ο Ουί Τζο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σκέψεις στον Ολυμπιακό να δοθεί δεύτερη ευκαιρία στον Ουί Τζο – Τι συμβαίνει με τον Μπακαμπού», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.