ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σολδάνο: Σκόραρε για δεύτερο σερί ματς της Μπόκα! (vid)

Ο Φράνκο Σολδάνο άνοιξε το σκορ στη νίκη της Μπόκα Τζούνιορς...

Είχε μείνει αρκετό καιρό χωρίς γκολ ο Φράνκο Σολδάνο με την Μπόκα Τζούνιορς.

Πάνω από έναν χρόνο είχε να σκοράρει ο Σολδάνο στην Αργεντινή, αλλά τώρα το έχει καταφέρει αυτό σε δύο συνεχόμενους αγώνες με την ομάδα του!

Πριν λίγες ημέρες είχε σκοράρει στη νίκη της Μπόκα με 3-1 κόντρα στην Τουκουμάν, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Βρήκε όμως δίχτυα σε δεύτερο σερί ματς.

Η Μπόκα νίκησε την Ουρακάν με 2-0, εκτός έδρας, με τον Αργεντινό επιθετικό του Ολυμπιακού, ο οποίος παίζει ως δανεικός στην Μπόκα Τζούνιορς, να σκοράρει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 48′ βρήκε δίχτυα, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ της αναμέτρησης.

Εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ακολούθησε τη φάση, πήρε το… ριμπάουντ και με πλασέ από κοντά έκανε το 0-1 στο ματς.

Να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός έχει συμφωνήσει με την Μπόκα για το νέο δανεισμό του παίκτη, αλλά σύντομα θα κληθούν οι «ερυθρόλευκοι» να αποφασίσουν για τη συνεργασία τους μαζί του.

Ολυμπιακός: Πρώτος στην κούρσα για Μπελχαντά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σολδάνο: Σκόραρε για δεύτερο σερί ματς της Μπόκα! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.