ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Τελικά σωστά βγήκε ο Φορτούνης;

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και στο προηγούμενο παιχνίδι των ερυθρόλευκων.

Τελικά σωστά βγήκε ο Φορτούνης λίγο πριν το ’80 και ενώ είχε κάνει την απίστευτη σέντρα για την ισοφάριση του Ολυμπιακού.

Συγκλονιστικός ήταν χθες για άλλο ένα παιχνίδι των ερυθρόλευκων ο Κώστας Φορτούνης, ο οποίος εκτός από την ασιστ στον Ελ Κααμπί για την ισοφάριση είχε και εκτέλεση κόρνερ στο δοκάρι και πολύ καλές συνεργασίες με τον Ροντινέι από τα δεξιά.

Το κρίσιμο ερώτημα λοιπόν. Έπρεπε να βγει στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης με την Φράιμπουργκ ο Κώστας Φορτούνης και ενώ το σκορ ήταν 2-2 και με το μομέντουμ υπέρ των ερυθρόλευκων;

Ο Κώστας Φορτούνης έδειξε κουρασμένος στο δεύτερο ημίχρονο. Κουρασμένος έδειχνε και πριν την απίστευτη σέντρα πάρε-βάλε στον Ελ Κααμπί.

Είναι τέτοια η ποιότητα του Κώστα Φορτούνη που ακόμα και κουρασμένος κάνει την διαφορά. Αυτό φάνηκε με την αποχώρησή του που ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε στη δημιουργία.

Εκ του αποτελέσματος, όπου ο Ολυμπιακός βρέθηκε λίγα λεπτά μετά να δέχεται και τρίτο γκολ και να χάνει τελικά από την Φράιμπουργκ ίσως η αλλαγή του Κώστα Φορτούνη να κρίνεται λανθασμένη.

Βέβαια αν έβαζε το γκολ ο Ολυμπιακός στην ευκαιρία του Γιόβετιτς αμέσως μετά το τρίτο γκολ της Φράιμπουργκ δεν θα γράφαμε αυτές τις γραμμές. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και στο προηγούμενο παιχνίδι των ερυθρόλευκων με την ΑΕΚ όπου με την αποχώρηση του Φορτούνη (σ.σ. και του Έσε) ο Ολυμπιακός έχασε τη μάχη του κέντρου και την κυκλοφορία της μπάλας.

UEFA Ranking Ελλάδα: Παναθηναϊκός, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ έφεραν την εκτόξευση!

Σίγουρος ο Ελ Κααμπί πως ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει με νίκες (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τελικά σωστά βγήκε ο Φορτούνης;», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.