ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Βέρντερ – Ολυμπιακός: Η φάση «κλειδί» σύμφωνα με τον Λεμονή (vid)

Εκεί κρίθηκε ο αγώνας σύμφωνα με τον έμπειρο προπονητή...

Ταξίδι στο παρελθόν κάνει το κανάλι OTEsport έχοντας ως καλεσμένο τον Τάκη Λεμονή.

Τον προπονητή που είχε ο Ολυμπιακός στο πρώτο του «διπλό» στην Ευρώπη και συγκεκριμένα στον αγώνα Βέρντερ – Ολυμπιακός.

Ο Τάκης Λεμονής ανέλυσε όλο το ματς και παρουσίασε τα πράγματα από τη δική του οπτική γωνία.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: «Τσιμικιάδα» γιατί το αξίζει…

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο είχαν σταθεί καλά, αλλά είχαν μείνει πίσω στο σκορ. Το γκολ των Γερμανών είχε βάλει ο Αλμέιδα.

Έτσι έγινε το 1-0, ενώ λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 43′ η Βέρντερ είχε μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ. Όμως ο Ολυμπιακός δεν δέχτηκε το γκολ χάρη στην ικανότητα του Αντώνη Νικοπολίδη να «βγάλει» την κεφαλιά του Ρόσενμπεργκ.

Μία φάση την οποία θεώρησε ως φάση «κλειδί» ο Τάκης Λεμονής. Υπό την έννοια ότι αν εκεί γινόταν το 2-0, τα πράγματα θα ήταν αρκετά δύσκολα. Και ίσως να μην είχε γυρίσει ποτέ το ματς ο Ολυμπιακός και να νικήσει με 1-3!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βέρντερ – Ολυμπιακός: Η φάση «κλειδί» σύμφωνα με τον Λεμονή (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.