ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Παναιτωλικός: «Άρεσαν» οι ρεζέρβες κόντρα στον Τηλυκράτη

Οι «κυανοκίτρινοι» επικράτησαν του Τηλυκράτη με 4-0 σε φιλικό παιχνίδι στο Αγρίνιο

Με σκορ 4-0 ο Παναιτωλικός νίκησε τον Τηλυκράτη σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αγρινίου την Κυριακή (18/8) το απόγευμα.

Ο Καββαδίας πέτυχε δύο γκολ, ενώ σκόραραν επίσης οι Μπάλμπι και Ντουάρτε.

Ο Λουίς Κάστρο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν λίγο ή και καθόλου στο φιλικό στην Τρίπολη με τον Αστέρα.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό των «κυανοκίτρινων» πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παναιτωλικός: Στόχος ο Βάγκνερ Γκονσάλβες

Ο Πορτογάλος κόουτς ξεκίνησε με τον Γιαννακόπουλο κάτω από τα γκολπόστ, τους Μπελεβώνη, Σκιαδά, Κωνσταντόπουλο, Μπάλμπι στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Ταχάρ, Μιμίτο, Τσιγγάρα στον άξονα, τους Ντουάρτε, Μπελεβώνη στα άκρα και τον Καββαδία στην κορυφή της επίθεσης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι πιτσιρικάδες Καββαδίας, Μπελεβώνης, Τσιγγάρας άφησαν (ξανά) πολλές υποσχέσεις, όπως και ο Μιμίτο.

Ο πρώτος σημείωσε δύο γκολ (2′, 16′) από ισάριθμες ασίστ του δεύτερου που παραλίγο να χριστεί σκόρερ στο 39′, ενώ ο τελευταίος ήταν ο «ηγέτης» της μεσαίας γραμμής.

Σε αυτό το διάστημα μάλιστα ακυρώθηκε γκολ του Τηλυκράτη μετά από χρήση του VAR, το πρώτο στο γήπεδο του Αγρινίου!

Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερο ημιχρόνου ο Μπάλμπι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 67′ ο Ντουάρτε.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννακόπουλος, Ταχάρ, Μπάλμπι, Μιμίτο (65′ Παρράς), Ντουάρτε, Καββαδίας, Μπελεβώνης Σ., Μπελεβώνης Χ. (45′ Αχμέτ), Σκιαδάς, Κωνσταντόπουλος, Τσιγγάρας.

Ο Αχμέν είναι ένας νεαρός Αιγύπτιος υπό δοκιμή που προορίζεται για την Κ19.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός: «Άρεσαν» οι ρεζέρβες κόντρα στον Τηλυκράτη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.