ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Παναιτωλικός: Νίκησε την ΑΕΜ, έχασε τον Ματσόλα

Φιλικό για να παραμείνουν οι παίκτες του σε εγρήγορση έδωσε το Σάββατο (10/10) ο Παναιτωλικός, ο οποίος επικράτησε της ΑΕ Μεσολογγίου με 2-1 στο Emileon. Μόλις στο 2′ ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με πλασέ του Ματσόλα, αλλά λίγα λεπτά αργότερα ο τελευταίος...

Φιλικό για να παραμείνουν οι παίκτες του σε εγρήγορση έδωσε το Σάββατο (10/10) ο Παναιτωλικός, ο οποίος επικράτησε της ΑΕ Μεσολογγίου με 2-1 στο Emileon.

Μόλις στο 2′ ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με πλασέ του Ματσόλα, αλλά λίγα λεπτά αργότερα ο τελευταίος αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Εννοείται πως αυτό που… καίει τους Αγρινιώτες τώρα είναι η κατάσταση του Ματσόλα. Ο Αργεντινός φορ έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία έως αυτή τη στιγμή και εκφράζονται φόβοι πως έχει υποστεί θλάση.

Αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός: Νίκησε την ΑΕΜ, έχασε τον Ματσόλα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.