ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός Β’ 3-1: Δεν… χαρίστηκε!

Ο Παναιτωλικός σημείωσε τρία τέρματα κόντρα στον Παναθηναϊκό Β' στο Αγρίνιο, έχοντας τον κόσμο στο πλευρό του.

Ο Παναιτωλικός κέρδισε με 3-1 τον Παναθηναϊκό Β’ σε φιλικό παιχνίδι και έδειξε πανέτοιμος ενόψει της «σέντρας» του πρωταθλήματος.

Στο τελευταίο του φιλικό πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League ο Παναιτωλικός έδειξε έτοιμος. Επικράτησε του Παναθηναϊκού Β με 3-1, με τον κόσμο να επιστρέφει στις κερκίδες στο Αγρίνιο μετά από περίπου 18 μήνες.

Ο Βέργος με πλασέ άνοιξε το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό της συνάντησης. Λίγα λεπτά μετά και ειδικότερα στο 18ο, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντίας, ο Βαρόνε με κοντινή εκτέλεση έκανε το 2-0.

Στο 83ο λεπτό, μετά από σέντρα του Φυτόπουλου, ο Καρέλης με προβολή σημείωσε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Φρόκου, με σουτ εκτός περιοχής.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός: Ροντρίγκες, Χουχούμης, Βργκοτς, Κορνέλιους, Λούι, Τσιγγάρας, Βαρόνε, Ντίαζ, Ντουάρτε, Μόρσει, Βέργος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπαρμπόσα, Μαλής, Ζεστέντ, Αποστολάκης, Μπακαδήμας, Μεντόσα, Μπελεβώνης, Φυτόπουλος, Καρέλης, Σκιαδάς.

Παναθηναϊκός Β’: Μαργκόνο, Ρόμπι, Αντωνίου, Θεοχάρης, Τσιριγώτης, Σέχου, Πάνκα, Ηλιάδης, Ζαφείρης, Μαρτίνης, Μαραθωνίτης.

ΠΑΟΚ: Οι φάσεις της φιλικής νίκης κόντρα στην Βέροια (vid)

Προκριματικά Μουντιάλ: Κυνική Ολλανδία, σε μπελάδες η Γαλλία (vids)

Υποχρεωτικοί εμβολιασμοί – Βασιλική Θάνου: Αντιδημοκρατική και ακραία η αναστολή εργασίας των υγειονομικών

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός Β’ 3-1: Δεν… χαρίστηκε!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.