Παναθηναϊκός: Ο Γερεμέγεφ εκθέτει τον Γιοβάνοβιτς όποτε παίζει

Σε ένα ακόμη παιχνίδι που πήρε την ευκαιρία του ο Γερεμέγεφ σκόραρε και βοήθησε τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός τον απέκτησε περισσότερο επειδή τον θεώρησε ευκαιρία και λιγότερο γιατί πραγματικά τον ήθελε. Μόνο που ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ κάθε άλλο παρά κακός είναι.

Δεν έχει παίξει πολύ για να καταλάβουμε ακριβώς το ταβάνι του, αλλά αυτό είναι καθαρά ευθύνη Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Τον έχει αδικήσει κατάφορα ο Σέρβος.

Κάθε φορά που τον βάζει να παίξει, ο Σουηδός σκοράρει και εκθέτει ανεπανόρθωτα τον προπονητή του. Τρία ματς, τέσσερα γκολ και με ελάχιστο χρόνο συμμετοχής!

Για πρώτη φορά ο Γιοβάνοβιτς τον έβαλε στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ. Για οκτώ λεπτά έπαιξε και ήταν ο σκόρερ του τελικού 2-2. Έναν βαθμό έδωσε στην ομάδα του ο 30χρονος. Στο επόμενο παιχνίδι ξαναμπήκε μέσα, αυτή τη φορά για να παίξει 21′, και έβαλε ξανά γκολ στο 5-0 επί του Ατρομήτου.

Για αδιευκρίνιστους λόγους ο Γιοβάνοβιτς τον πάρκαρε στη συνέχεια. Μεταξύ πάγκου και εξέδρας τον είχε. Ούτε μία ευκαιρία δεν του έδινε. Και να πει κανείς πως ο Παναθηναϊκός πετούσε επιθετικά τον τελευταίο καιρό…

Όταν η κατάσταση ζόρισε πολύ, τον ξαναθυμήθηκε. Στο κομβικό παιχνίδι με τον Βόλο ο Γερεμέγεφ μπήκε αλλαγή. Το σκορ στο 0-0 έως εκείνη τη στιγμή. Στο 61′ πέρασε στο γήπεδο και τρία λεπτά αργότερα έκανε το 0-1. Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έβαλε σεντερφορίσιο γκολ. Στο 72′ ξαναβρήκε δίχτυα κάνοντας το 0-3.

Ο Παναθηναϊκός περνά από τον Βόλο, παίρνει ένα αποτέλεσμα που έχει μεγάλη ανάγκη και κερδίζει έναν ακόμη παίκτη. Εκτός και εάν βρει τρόπο να τον εξαφανίσει και πάλι ο Γιοβάνοβιτς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: Ο Γερεμέγεφ εκθέτει τον Γιοβάνοβιτς όποτε παίζει», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.