Παναθηναϊκός: Replay tv για να καταλάβουμε πως έχασε – Πρώτος ο Γιοβάνοβιτς που δεν έχει πάρει «τελικό». Ούτε μικρό, ούτε μεγάλο!

Επίτευγμα ο αποκλεισμός για τον Παναθηναϊκό. Φταίει ο Λοντίγκιν, φταίει και ο Βαγιαννίδης. Σαν τον Γιοβάνοβιτς όμως, κανείς!

Ο Παναθηναϊκός εκτός Ευρώπης με ήττα σοκ από την Μακάμπι Χάιφα μέσα στη Λεωφόρο. Ατομικά λάθη. Τα πιο σοβαρά τα έκανε ο προπονητής του!

Για πολλούς το να βλέπεις παιχνίδια σε επαναληψη είναι σαν να ακούς τσόντα στο ραδιόφωνο! Το συγκεκριμένο όμως πρέπει να το δεις ξανά. Μήπως και καταλάβεις πως κατάφερε ο Παναθηναϊκός που ήθελε δύο αποτελέσματα, να χάσει μέσα στη Λεωφόρο απο την Μακάμπι Χάιφα και να μείνει εκτός Ευρώπης!

Το λάθος του Λοντίγκιν στο 0-1 είναι το πρώτο που θα σταθεί κάποιος. Το γλίστρημα του Βαγιανίδη στο 0-2 το δεύτερο. Ακόμα και με τα αστεία – εύκολα γκολ που δέχθηκε ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε εύκολα να κερδίσει με 3, 4, 5-2 την Μακάμπι και «σβηστά» να το κάνει 2-2 και να πάρει εκείνος το εισιτήριο για τα νοκ άουτ!

Το… πεταμένο στα σκουπίδια πρώτο ημίχρονο επίσης μπορεί να είναι ένας λόγος, αλλά με την εμφάνιση που είχε στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός… ρέφαρε την τραγική εικόνα του πρώτου 45λεπτου.

Πρόχειρα και χωρίς… κομπιουτεράκια, ο Παναθηναϊκός κερδίζει πάνω από 10 κόρνερ στο δεύτερο μέρος, έχει 10 τελικές, 5 εξ αυτών για γκολ, ένα δοκάρι που μέτρησε και ένα ακόμα που δεν το κατέγραψε η στατιιστική!

Ακόμα και το… Μεσολόγγι του Λοντίγκιν στο πρώτο γκολ, τα… σκατά που πάτησε ο Βαγιανίδης στο δεύτερο, δεν ήταν οι αιτίες τις οποιες μπορεί να επικαλεστεί ο Παναθηναϊκός για την ήττα – σοκ απο τους Ισραηλινούς που δεν έχουν τελική πλην του γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, παίζουν με… λεωφορείο στο τέρμα και πιάνει μπαρμπούνια με το γκολ ο τερματοφύλακας τους!

Είναι από τα ματς που λες οτι δεν θέλει να μπει μέσα η π@τανα! Αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι όλα καλά, το σύμπαν έκανε τα δικά του και πάμε παρακάτω. Οι πράσινοι και όλοι όσοι πήγαν γήπεδο, πρέπει να δουν ξανά το ματς στο replay tv της Cosmote μήπως και καταλάβουν πως κατάφερε ο Παναθηναϊκός να αποκλειστεί. Ο Γιοβάνοβιτς επισης για να κάνει και την αυτοκριτική του.

Το rotation στους τερματοφύλακες κάπου μας μπέρδεψε. Με Βιγιαρεάλ έπαιξε ο Μπρινιόλι, με Μακάμπι ο Λοντίγκιν. Ο Παναθηναϊκός σήκωσε αρκετά τη μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τον Σπόραρ με το σκορ στο 0-2 από το 74′ θυμήθηκε να τον περάσει στο ματς στο 89′. Λίγα δευτερόλεπτα πριν γίνει το 1-2!

Ο Παναθηναϊκός μετά τον «τελικό» με την Βιγιαρεάλ, έχασε και τον μικρό τελικό με την Μακάμπι Χάιφα. Αν δεν μπορεί να πάρει παιχνίδια «τελικούς», μην ονειρεύεται πρωτάθλημα! Καλή ομάδα ο Παναθηναϊκός, όπως είπε και ο Ιωαννίδης μετά το τέλος του αγώνα, αλλά θα τη βγάλει πάλι με το χειροκρότημα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: Replay tv για να καταλάβουμε πως έχασε – Πρώτος ο Γιοβάνοβιτς που δεν έχει πάρει «τελικό». Ούτε μικρό, ούτε μεγάλο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!