ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Μπόλονι: «Δεν είναι δικαιολογία οι απουσίες»

Ο Παναιτωλικός πανηγύρισε μεγάλη νίκη στη μάχη για την παραμονή με 1-0. Ο Παναθηναϊκός, αντίθετα, έχασε το αήττητο στο πρωτάθλημα.

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός: Ο Παναιτωλικός πανηγύρισε μεγάλη νίκη στη μάχη για την παραμονή με 1-0. Ο Παναθηναϊκός, αντίθετα, έχασε το αήττητο

Ο Παναθηναϊκός έχασε και στη Super League, έπειτα από το ματς Κυπέλλου με τον Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα.

Αρκετά προβληματισμένος εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στη Nova ο Λάζλο Μπόλονι

Ο Ρουμάνος τεχνικός στάθηκε στις ευκαιρίες που έχασαν οι παίκτες του, ενώ ξεκαθάρισε πως δεν είναι δικαιολογία οι απουσίες που είχε η ομάδα του.

Αναλυτικά όσα ανέφερε: «Στο πρώτο ημίχρονο οι αντίπαλοι χρησιμοποίησαν καλά την άμυνα τους ειδικά με τα το γκολ που πέτυχαν. Το δικό μας γκολ ήταν αρκετά ακαδημαϊκό για να μπορέσουμε να σπάσουμε την πίεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε τρόπο παιχνιδιού. Δεν θέλω να επιστρέψω σε μια μεγάλη ευκαιρία που χάσαμε. Χάσαμε αυτό το ματς γιατί ο επιθετικός ρεαλισμός πρέπει να γίνει πιο ουσιαστικός».

Την τύχη πρέπει και να την προκαλείς. Δεν μπορούμε να κρυφτούμε πίσω από την τύχη. Ούτως η άλλως μετά από 8-9 ευκαιρίες πρέπει να βάλεις γκολ. Οι απουσίες δεν είναι δικαιολογία».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπόλονι: «Δεν είναι δικαιολογία οι απουσίες»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.