ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Killer Καρλίτος, σεφτές για Παλάσιος

Το σκορ έχει φτάσει στο 4-1 με τον Καρλίτος να οργιάζει και τον Παλάσιος να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με τους «πράσινους»

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει το σόου στην επίθεση, το οποίο έχει λάτιν άρωμα, μιας και οι Καρλίτος – Παλάσιος έχουν οργιάσει εντός των τεσσάρων γραμμών.

Μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός καθάρισε την υπόθεση-νίκη επί του Ιωνικού. Στο 53΄ λεπτό κι ενώ οι Νικαιώτες πίεζαν για την ισοφάριση, ο Καρλίτος έφυγε ολομόναχος στην κόντρα, βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Χουτεσιώτη και σημείωσε χατ-τρικ για λογαριασμό των «πρασίνων».

Δύο λεπτά αργότερα, ο Ισπανός φορ σμπαράλιασε για ακόμα μια φορά την άμυνα του Ιωνικού και κέρδισε πέναλτι. Το παραχώρησε μάλιστα στον Σεμπαστιάν Παλάσιος και ο Αργεντινός πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα του «τριφυλλιού». Σημειωτέον ότι ο Καρλίτος είναι στην πρώτη θέση των σκόρερ της Super League με επτά τέρματα.

Δύο γκολ που αποτελούν σημάδι της ποδοσφαιρικής υπεροχής του συνόλου του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στη Λεωφόρο. Χαρακτηριστικό ότι για ακόμα ένα εντός έδρας παιχνίδι, κόντρα σε μια υποδεέστερη ομάδα, ο Παναθηναϊκός τιμωρεί με χαρακτηριστική ευκολία τα αμυντικά λάθη. Τέσσερα τέρματα με Απόλλωνα, πέντε με Βόλο και τώρα τέσσερα ξανά με τον Ιωνικό.

Fun fact, τελευταία φορά που είχε πετύχει χατ-τρικ ο Καρλίτος, αυτός αγωνιζόταν στην Πολωνία και την Βίσλα Κρακοβίας. Σε ένα ματς τον Σεπτέμβριο του 2018, είχε πρωταγωνιστήσει στο 3-0 της Βίσλα επί της Σλασκ Βρότσλαβ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Killer Καρλίτος, σεφτές για Παλάσιος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.