ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ17: Ξεκίνημα με γκολάρα! (vid)

Στην επικράτηση επί της Όσιγεκ (2-0) ξεχώρισε το γκολ του Παύλου Καρβούνη

Παναθηναϊκός Κ17: Επικράτησε 2-0 της Όσιγεκ σε ματς για την 1η αγωνιστική του Puskás Cup.

Η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου άρχισε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον Α’ Όμιλο του τουρνουά.

Όπως πάντα οι τέσσερις ομάδες είναι οι: Ακαδημία Πούσκας, Χόνβεντ, Ρεάλ Μαδρίτης και Παναθηναϊκός.

Ρόλο γκεστ για το εφετινό τουρνουά έχουν οι Οσιγεκ, Φλαμένγκο, Μπάγερν και Ακαδημία Χάτζι.

Η διοργάνωση διεξάγεται από τις 6 έως τις 10 Ιουνίου.

Οι «πράσινοι» δεν έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής να κατακτήσουν αυτόν τον άτυπο τίτλο.

Εν προκειμένω, όμως, πανηγύρισαν τη νίκη στο πρώτο τους ματς και, μάλιστα, με γκολάρα του Παύλου Καρβούνη.

Ο γεννηθείς στις 5 Δεκεμβρίου 2002 στην Αθήνα άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ.

Χαρακτηριστικός είναι ο τρόπος που περιγράφει το γκολ ο σπίκερ στο παρακάτω video που θα δείτε.

Το τελικό 2-0 έγραψε ο Γιώργος Ανθουλάκης στο 42ο λεπτό, με σουτ που επιχείρησε τη στιγμή που έπεφτε.

Επόμενος αντίπαλος η Μπάγερν, ενώ η αναμέτρηση θα γίνει το Σάββατο (8/6) στις 18:00.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Γαρδούνης, Τουρκοχωρίτης (54′ Κόμης), Σιδεράς, Ρόμπι, Κούτσιας, Σακελλαρόπουλος, Δημοσθενιάδης, Παντελίδης (51′ Λιούμης), Καρβούνης (51′ Γεωργιόπουλος), Λαζαρίδης (54′ Μητρόπουλος), Νιάρχος (39′ Ανθουλάκης).

Δείτε σε video τα γκολ του Παναθηναϊκού επί της Όσιγεκ:

Στο μεταξύ, η Κ19 ταξιδεύει στην Ολλανδία για το τουρνουά ICGT.

Ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει την ίδια μέρα (!) την Άλκμααρ, την Ούιτχεϊστ και τη Φλαμένγκο.

Κάθε ματς έχει διάρκεια 50 λεπτά (2 ημίχρονα των 25 λεπτών), ενώ στο ενδιάμεσο οι ομάδες θα έχουν το περιθώριο ξεκούρασης για 1,5 ώρα.

Μάλιστα, οι «πράσινοι» θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν 1-2 παίκτες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ17: Ξεκίνημα με γκολάρα! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.