Παναθηναϊκός Κ19 και Κ17: Νίκες επί του ΟΦΗ

Οι «πράσινοι» επικράτησαν 3-0 και 2-0 αντίστοιχα

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε με νίκες την πορεία του στα πρωταθλήματα της Super League Κ19 και Κ17.

Την αρχή έκαναν οι Έφηβοι, οι οποίοι επικράτησαν 2-0 στο «Γ. Καλαφάτης».

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Χρήστος-Ανδρέας Κρυπαράκος, ο οποίος σκόραρε στο 28’ και το 75’.

Ήταν ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού οι «πράσινοι» έχουν στο μυαλό τους τους το Final4 και οι «ασπρόμαυροι» θα τερματίσουν τελευταίοι.

Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του ΟΦΗ και σε επίπεδο Κ19.

Το τελικό 3-0 έφερε το «τριφύλλι» στο -1 από τον τέταρτο Ατρόμητο, ο οποίος έχασε από τον Άρη.

Στο 1ο λεπτό ο Αλεξανδρόπουλος σούταρε για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ ενώ στο 7ο λεπτό ο Σαμαράς έχασε τετ α τετ.

Στο 33′ ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με σουτ του Σαμαρά από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με ακόμα μία καλή χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Αλεξανδρόπουλο.

Στο 55′ ήρθε το 2-0 όταν από σέντρα του Σαμαρά ο Βαγιαννίδης σκόραρε με κεφαλιά.

Στο 73′ ο Καλομοίρης σούταρε για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85′ ο Παπαδόπουλος με όμορφο σουτ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Σαντικάι, Παλασκώνης, Ζωγραφάκης, Βαγιαννίδης, Μαυρουδής, Αλεξανδρόπουλος, Καλομοίρης, Ηλιάδης, Σαμαράς, Σούλτσε.

Έπαιξαν και οι Παπαθανασίου, Κώστας, Παπαδόπουλος.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Αυγουστάκης, Περδίκης, Κοκολογιάννης (60’ Δολαψάκης), Μακριδάκης, Σουρνάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης (69’ Βρεττός), Ψαρράς (60’ Σταυρακάκης), Νοικοκυράκης, Αζίζι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19 και Κ17: Νίκες επί του ΟΦΗ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.