ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: «Τεσσάρα» στην Ξάνθη

Στο -2 ξανά από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου

Παναθηναϊκός Κ19: Υπό το βλέμμα των Τσάβι Ρόκα και Δημήτρη Σαραβάκου επέστρεψε στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, καθώς έφυγε με το εμφατικό 4-1 από την Ξάνθη.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ανδρέας Αθανασακόπουλος έκανε το γύρισμα και ο Λεωνίδας Καλομοίρης άνοιξε το σκορ με κοντινή προσπάθεια.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28’ με τον Νεκτάριο Κοτόπουλο και πίεσαν για την ανατροπή, όμως η συνέχεια ήταν «καταπράσινη».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Ξάνθη – Παναθηναϊκός 0-1: Με Μακέντα στην τετράδα! (vids)

Στο 37ο λεπτό ο Μαρίνος Σούλτσε κέρδισε πέναλτι και ο Ηλίας Ηλιάδης το μετουσίωσε σε γκολ, στο 51’ ο Καλομοίρης έχασε κλασική ευκαιρία για το 1-3, το οποίο εν τέλει πέτυχε ο Σούλτσε με κοντινή προσπάθεια.

Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 84ο λεπτό, όταν από ατομική ενέργεια του Καλομοίρη, ο Γιάννης Νιάρχος πλάσαρε ψύχραιμα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός Κ19 υποδέχεται τον Ατρόμητο.

ΞΑΝΘΗ: Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Τσιεγγελίδης (87′ Γκασιμπαγιατζίδης), Νιαζήφογλου, Τενεκές, Παπαδόπουλος (80′ Μάρκου), Μπάκος (87′ Πλατσιώτας), Λεωντσάκος, Φάκης, Ιωακειμίδης (77′ Μαυροκέφαλος), Κοτόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεώργος, Σαμαράς, Σαντικάι, Σπίνος, Καραγιάννης, Ηλιάδης, Μαυρουδής (79′ Καρβούνης), Αθανασακόπουλος (86′ Τουρκοχωρίτης), Σερπέζης (86′ Λιούμης), Καλομοίρης (86′ Λιακόπουλος), Σούλτσε (70′ Νιάρχος).

Η Κ15, αντίθετα, ηττήθηκε 1-0 από τον Πανιώνιο στο «Γ. Καλαφάτης» και πλέον ο δεύτερος Ολυμπιακός βρίσκεται στο -4 (και με ματς λιγότερο).

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: «Τεσσάρα» στην Ξάνθη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.