ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-0: «Πράσινο» το ντέρμπι της Κ17

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού στο Γ. Καλαφάτης και πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Κ17.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Ολυμπιακού στο ντέρμπι των αιωνίων με 1-0 για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Πράσινο βάφτηκε το ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στο Γ. Καλαφάτης. Οι παίκτες του Βασίλη Παπαδάκη ήταν έδειξαν αποφασιστικότητα και πήραν το παιχνίδι, μετά την ήττα από τον ΟΦΗ.

Στα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 5ο λεπτό με σουτ του Παπακαννέλου. Η «απάντηση» του Παναθηναϊκού ήρθε στην επόμενη φάση και μάλιστα με γκολ! Ειδικότερα, στο 7ο λεπτό της συνάντησης, ο Ναλιτζής σημείωσε με σουτ από κοντά το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο μέρος οι «πράσινοι» είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν και δεύτερο τέρμα. Έπειτα από σέντρα του Ρομάνο και κόντρα πάνω στον Κωστούλα η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, στο 57ο λεπτό.

Σε νέα μεγάλη ευκαιρία και πάλι για τους γηπεδούχους, ο Πιτσώτης με κεφαλιά υποχρέωσε τον Μακρή σε μεγάλη απόκρουση. Με αυτή τη νίκη οι «πράσινοι» άφησαν πίσω τους τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία, βρισκόμενοι πλέον στη δεύτερη θέση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Διαμαντής, Δάμης, Πιτσώτης, Λιατίφης, Νικολετόπουλος, Λάζαρης (78′ Γεωργουλάκης), Νότας (90′ Ορμενάι), Τόμπρας (50′ Ρομάνο), Ναλιτζής.

Ολυμπιακός: Μακρής, Αρσενίδης, Σαββάκης, Κωστούλας, Φίλος, Σταράκης (76′ Μαυρόπουλος), Φαναράς (59′ Κακάκιος), Πρεκατές (59′ Αλαφάκης), Μοίρας (76′ Μουζακίτης), Παπακανέλλος, Γατόπουλος (44′ Δρόσος).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-0: «Πράσινο» το ντέρμπι της Κ17», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.