ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 1-0: Ο Μακέντα σκοράρει με πέναλτι (vid)

Δείτε το γκολ που άνοιξε το σκορ στο Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός: Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς προηγήθηκε στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης για την 11η στροφή της Super League 1.

Με τη συμπλήρωση 50 λεπτών αγώνα, ο Αϊτόρ διεκδίκησε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή.

Ήταν έξυπνη η κίνησή του και γρήγορη, καθώς υποχρέωσε τον Διαμαντή Χουχούμη να μπει δεύτερος στη φάση.

Ο πρώην αμυντικός του Παναθηναϊκού απομάκρυνε την μπάλα με βολέ, όμως βρήκε και το πόδι του Αϊτόρ.

Ο διαιτητής Ανδρέας Γκάμαρης πήγε στο VAR για να εξετάσει τη φάση και στο 52′ αποφάσισε ότι υπάρχει παράβαση.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Φεντερίκο Μακέντα νίκησε τον Νίκο Μελίσσα από την άσπρη βούλα και άνοιξε το σκορ.

Δεύτερο σερί ματς που βρίσκει δίχτυα ο Ιταλός, ξανά με πέναλτι, αφού είχε προηγηθεί το γκολ στο Πανθεσσαλικό επί της Λαμίας.

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός: Το γκολ του Μακέντα

Μετά από τρεις αγώνες χωρίς νίκη, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να νικήσει στο Πανθεσσαλικό την τυπικά γηπεδούχο Λαμία.

Χρειάστηκε βέβαια να κάνει ανατροπή εκτός έδρας μετά από τεσσεράμισι χρόνια, ενώ νίκησε για πρώτη φορά εκτός έδρας από τον περασμένο Ιανουάριο.

Τώρα επέστρεψε στο «Απ. Νικολαΐδης», όπου ξεκίνησε με τρεις νίκες και 13 γκολ, αλλά στα δύο τελευταία παιχνίδια είχε ισάριθμα αρνητικά αποτελέσματα:

Το 0-0 με τον ΟΦΗ

Την ήττα με 3-1 από τον ΠΑΟΚ

ΑΝ νικήσει τον Παναιτωλικό θα είναι η πρώτη φορά στη σεζόν που θα κερδίσει διαδοχικά παιχνίδια.

Παρά τις πρόσφατες αποτυχίες του, ο Παναθηναϊκός έχει την καλύτερη εντός έδρας επίθεση με 14 γκολ.

11.09.2021: Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 4-0 (Μαουρίτσιο, Καρλίτος 2, Αλεξανδρόπουλος)

18.09.2021: ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός 1-0

22.09.2021: Άρης – Παναθηναϊκός 1-0

26.09.2021: Παναθηναϊκός – Βόλος 5-1 (Καρλίτος 2, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης, Ματέους Βιτάλ)

03.10.2021: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-0

16.10.2021: Παναθηναϊκός – Ιωνικός 4-1 (Καρλίτος 3, Παλάσιος)

23.10.2021: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 2-1 (Καρλίτος)

27.10.2021: Ατρόμητος – Παναθηναϊκός (Κύπελλο) 0-1 (Καρλίτος)

31.10.2021: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 0-0

07.11.2021: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-3 (Μαουρίσιο)

22.11.2021: Λαμία – Παναθηναϊκός 1-3 (Λούντκβιστ, Μακέντα, Μαουρίσιο)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 1-0: Ο Μακέντα σκοράρει με πέναλτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.