Πανιώνιος – Λεβαδειακός 1-2: Έχει «θέματα»…

Απογοητευτικοί οι Νεοσμυρνιώτες στην πρόβα τζενεράλε τους

Μία εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος το καμπανάκι όχι απλώς χτύπησε, αλλά ακούστηκε σε όλη τη Νέα Σμύρνη. Εκεί ο Πανιώνιος υποδέχτηκε τον Λεβαδειακό της Super League 2 και γνώρισαν την ήττα με 1-2.

Μία καλή φάση με τον Καμαρά στο 14′ είχε ο Πανιώνιος και στο 20′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Συμελίδη. Έξι λεπτά μετά έκαναν το 0-2. Ο Παντελιάδης εκτέλεσε πλάγιο και ο Μανιάτης με κεφαλιά προς τα πίσω έβαλε αυτογκόλ. Στο 30′ μείωσε ο Τσιλούλης με σουτ και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Δοκάρι και στο δεύτερο ημίχρονο είχε ο Λεβαδειακός, αυτή τη φορά με τον Καραχάλιο. Ωστόσο, κυρίαρχο ρόλο σε αυτό το χρονικό διάστημα είχαν οι Νεοσμυρνιώτες. Από το 79′ και μετά μάλιστα έπαιζαν με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Σένκα. Αξίζει να σημειωθεί πως για να δει την κόκκινη κάρτα, έγινε χρήση του VAR. Ήταν το πρώτο ματς με VAR στο συγκεκριμένο γήπεδο και έγινε τεστ εν όψει των επίσημων αγώνων.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και στο 86′ είχαν μία καλή στιγμή. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα, ο Σέλκος πήρε την κεφαλιά και ο Μπάγιτς απέκρουσε. Στις καθυστερήσεις ο Παπαγεωργίου έβγαλε τη σέντρα, ο Μίκο έκανε την κοντινή προβολή και δεν βρήκε στόχο.

Υπενθυμίζεται πως ο Πανιώνιος την Κυριακή υποδέχεται τον Βόλο και είναι δεδομένο πως θα πρέπει να έχει πολύ καλύτερη εικόνα σε εκείνο το ματς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ακης Μάντζιος): Μαλέρμπ, Σαραμαντάς (72′ Λυμπεράκης), Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος (46′ Μίκο), Μανιάτης, Μιλόγεβιτς (46′ Οικονομίδης), Κόρμπος (59′ Σέλκος), Άρσε (72′ Σιντι Αλί), Τσιλούλης, Καμαρα, Δούμτσιος (59′ Παπαγεωργίου).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Κοκκαλάς (46′ Μπάγιτς), Χατζηλάμπρος, Λιάγκας, Τσσάπρας (46′ Καραχάλιος), Παντελιάδης, Μητρόπουλος (46′ Καστιγιόν), Κονέ, Σανάμπρια (46′ Νίκας), Σαβαντογκό, Συμελίδης, Μάντζιος (34′ Ιωαννίδης).

Έπαιξαν και οι Μαχαίρας, Καραμπάς, Ορφανίδης, Μακρής, Σένκα, Βούγιοβιτς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανιώνιος – Λεβαδειακός 1-2: Έχει «θέματα»…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.