Πανσερραϊκός και ΟΦΗ σε χορταστική ισοπαλία με σφραγίδα Μπάκιτς

Θέαμα μοίρασαν Πανσερραϊκός και ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική των play outs της Super League με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν Πανσερραϊκός και ΟΦΗ σε μια αναμέτρηση δίχως ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον για την 4η αγωνιστική των playouts της Super League.

Με αυτόν τον τρόπο τα «λιοντάρια» ανέβηκαν στους 32 βαθμούς, τη στιγμή που οι «ασπρόμαυροι» έχουν ένα λιγότερο.

Το ματς

Οι Κρητικοί κατάφεραν να έχουν τις καλύτερες στιγμές και τον έλεγχο του παιχνιδιού, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πήγαν μπροστά στο σκορ.

Στο 22ο λεπτό ύστερα από αστραπιαία αντεπίθεση ο Άλεξιτς βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο κίπερ, ανοίγοντας το σκορ.

Η απάντηση ήρθε πέντε λεπτά αργότερα, με τον Μπάκιτς να βλέπει τον Κατσίκα να του λέει….όχι πέφτοντας στη δεξιά του πλευρά σε εκτέλεση πέναλτι, πριν πάρει το ριμπάουντ για το 1-1.

Στο 33′ ο Πανσερραϊκός πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Μπετανκόρ να πιάνει εντυπωσιακά την κεφαλιά, από την εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με τον ΟΦΗ να προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να δημιουργήσει φάσεις χωρίς αρχικά να έχει αποτέλεσμα η κατοχή του.

Αυτό ωστόσο άλλαξε στο 75ο λεπτό όταν ο Μοσκέρα πήρε την κόντρα, έκανε τη σέντρα πέφτοντας και ο Μπάκιτς με εκπληκτικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Τίποτα δεν έμελλε να αλλάξει ως το φινάλε, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-2

Σκόρερ: 22′ Άλεξιτς, 33′ Μπετανκόρ – 27′, 75, Μπάκιτς

Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Κατσίκας, Πεταυράκης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα (59’ Στάικος), Ουεντραόγκο, Ουάρντα, Τομάς (84’ Μασκανάκης), Άλεξιτς (84’ Σοφιανός), Μπετανκόρ (71’ Χατζηστραβός)

ΟΦΗ (Τρ. Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγέγκος (70’ Μεγιάδο), Μπάκου (66’ Μοσκέρα), Τοράλ (74’ Γκλάζερ), Ριέρα (66’ Αποστολάκης), Ισέκα (74’ Φελίπε)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανσερραϊκός και ΟΦΗ σε χορταστική ισοπαλία με σφραγίδα Μπάκιτς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.