ΠΑΟΚ

Αυτό με τον Ντόουγκλας Αουγκούστο δεν το περίμεναν στον ΠΑΟΚ

Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο δεν ήταν αυτός που έπρεπε με την ΑΕΚ και αυτό δεν το περίμεναν στον ΠΑΟΚ

Η λέξη βασικός είναι μικρή για να περιγράψει τη φετινή παρουσία του Ντόουγκλας Αουγκούστο στον ΠΑΟΚ. Μόνο και μόνο οι αριθμοί των συμμετοχών και τα όσα έχει κάνει φτάνουν για να τα καταδείξουν.

Με 31 ματς και 4 γκολ, 2 ασίστ, ο Βραζιλιάνος είναι από τους κορυφαίους. Και ήταν εκεί σχεδόν σε όλα τα μεγάλα ματς του ΠΑΟΚ.

Απουσίαζε όμως με την ΑΕΚ. Ο Αουγκούστο πρέπει να έκανε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση με τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε Super League 1 και τις υπόλοιπες διοργανώσεις.

Δεν το πίστευαν στην ομάδα ότι ήταν τόσο μακριά από τα στάνταρ του. Έχασε σχεδόν όλες τις 50-50 μονομαχίες και φυσικά υπάρχει και η φάση κανένα δεκάλεπτο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου που ο Κουλμπάκοφ θα μπορούσε να τον αποβάλλει.

Και θα γίνονταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ.

Το ζήτημα είναι πως ο Αουγκούστο που φέτος έχει χάσει μόνο τρία ματς για το πρωτάθλημα (τραυματίας στο 1-1 με το Λεβαδειακό, στον πάγκο στη νίκη 2-0 επί του ΠΑΣ, είχε κάρτες στη νίκη 3-2 επί του Λεβαδειακού) δε βοήθησε και τους διπλανούς του χαφ.

Τόσο τον κακό Σβαμπ στο πρώτο ημίχρονο όσο και τον καλύτερο Ντάντας στο δεύτερο. Το σίγουρο είναι πως απέναντι στον Ολυμπιακό θα πρέπει να είναι σε καλύτερη κατάσταση για να είναι και ο ΠΑΟΚ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αυτό με τον Ντόουγκλας Αουγκούστο δεν το περίμεναν στον ΠΑΟΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.