ΠΑΟΚ

“Έκρυψε” την μπάλα ο ΠΑΟΚ!

Παρουσιάζοντας όμορφο ποδόσφαιρο ο Δικέφαλος νίκησε με 3-1 τον Πανιώνιο

Ενας ΠΑΟΚ που κατά διαστήματα έπαιξε εκπληκτικό ποδόσφαιρο, επικράτησε εύκολα του Πανιωνίου με 3-1 στην κεκλεισμένη των θυρών Τούμπα.

Δύο γκολ,  (και ένα ακυρωθέν για οφσάιντ),  οχτώ τελικές και 68% ποσοστό κατοχής σε 25 λεπτά, είχε ο Δικέφαλος που… έκρυψε την μπάλα ειδικά στο ξεκίνημα.

Στο 15΄ το σκορ ήταν ήδη 2-0 με τους παίκτες της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου να είναι “καταιγιστικοί” και να χάνουν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να ανεβάσουν και άλλο τον δείκτη του σκορ.

Στο 2΄της αναμέτρησης ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε κόρνερ, ο Κότνικ έκανε λάθος έξοδο και ο Σάχοφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. Δεκατρία λεπτά μετά ο Μακ έκανε τη σέντρα-σουτ και ο Ελ Καντουρί με προβολή σημείωσε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων.

Πάντως και ο Πανιώνιος είχε μία καλή φάση στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Παχαλάκης απέκρουσε τετ α τετ του Σπιριντίνοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν το ίδιο ανώτερος και στο δεύτερο ημίχρονο με το 3-0 στο 66΄να γίνεται με έναν εκπληκτικό τρόπο αφού μέχρι να σκοράρει ο Πρίγιοβιτς την μπάλα “άλλαξαν” οι δέκα απο τους 11 ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου.

Πάντως στον Πανιώνιο θα θυμούνται αυτό το ματς για την γκολάρα που πέτυχε ο Ντουρμισάι στο 77΄ όταν μετά απο σπουδαίο “πάσινγκ γκέιμ”, εξαπέλυσε έναν “κεραυνό” απο μακριά και άφησε “άγαλμα” τον Πασχαλάκη.

MVP: Ρόμπερτ Μακ

Μία απο τις λίγες πολύ καλές εμφανίσεις του Σλοβάκου φέτος. Ο Ρόμπερτ Μακ μπορεί να μην σκόραρε αλλά μέτρησε ασίστ, ήταν δραστήριος και απο τους καλύτερους του ΠΑΟΚ μαζί με τον Ελ Καντουρί και Βιεϊρίνια.

UP: Το θέαμα!

Όμορφο θέαμα πρόσφερε ο ΠΑΟΚ που πέτυχε τρία γκολ και δημιούργησε πολλές φάσεις ενώ ο Πανιώνιος πέτυχε ένα εκπληκτικό τέρμα, απο αυτά που θέλουν να βλέπουν οι ποδοσφαιρόφιλοι.

DOWN: Πανιώνιος

Οι “κυανέρυθροι”… άργησαν να εμφανιστούν στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι που βέβαια έπαιξαν “αποδεκατισμένοι” δεν μπόρεσαν να γίνουν ανταγωνιστικοί και θα μπορούσαν να είχαν δεχτεί ακόμα περισσότερα γκολ. Στο τέλος και μετά το εντυπωσιακό τέρμα του Ντουρμισάι προσπάθησαν να κάνουν κάτι αλλά πλέον ήταν αργά.

ΓΚΟΛ: Σάχοφ (2΄), Ελ Καντουρί (15΄), Πρίγιοβιτς (66΄) / Ντουρμισάι (77΄)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μακ

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο (73΄Μπίσεσβαρ), Μάτος, Βιεϊρίνια, Σάχοφ, Κάνας, Ελ Καντουρί, Τζάλμα (85΄Λημνιός), Μακ Πρίγιοβιτς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Πινιώτης, Σαββίδης (57΄Μακρύλλος), Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς (68΄Οικονομίδης) Ντουρμισάι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «“Έκρυψε” την μπάλα ο ΠΑΟΚ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.