ΠΑΟΚ

Κοπεγχάγη – ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς «εκτελεί» για το 0-2 έπειτα από υποδειγματική αντεπίθεση (vid)

Ο ΠΑΟΚ πήρε «αέρα» δύο τερμάτων κόντρα στην Κοπεγχάγη με σκόρερ τον Ζίβκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ κάνει τα δύο τα τέρματά του κόντρα στην Κοπεγχάγη και αποκτά τεράστιο προβάδισμα για νίκη μέσα στην Δανία.

Προβάδισμα δύο τερμάτων πήρε ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Κοπεγχάγη. Η αποβολή του Γκραμπάρα επηρέασε σημαντικά τη ψυχολογία και την απόδοση των γηπεδούχων.

Ο δικέφαλος εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και σκόραρε στο 19ο λεπτό, με κεφαλιά του Σίντκλεϊ. Λίγη ώρα αργότερα οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου σημείωσαν και δεύτερο τέρμα, βάζοντας «γερές» βάσεις για τη νίκη.

Ειδικότερα, στο 38ο λεπτό, έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς με υποδειγματικό τελείωμα σημείωσε το 0-2. Μάλιστα, ο Σέρβος εξτρέμ είχε συμμετοχή και στο πρώτο τέρμα, μοιράζοντας ασίστ. Αυτή τη φορά, από δημιουργός έγινε «εκτελεστής» για τον ΠΑΟΚ.

Δείτε το 0-2:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κοπεγχάγη – ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς «εκτελεί» για το 0-2 έπειτα από υποδειγματική αντεπίθεση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.