ΠΑΟΚ

Λίνκολν – ΠΑΟΚ: Ο Τέιλορ «χορεύει» την άμυνα και ο Άκπομ «εκτελεί» για το 0-1 (vid)

Ο ΠΑΟΚ βρήκε τον «δρόμο» προς τα αντίπαλα δίχτυα με τον Άκπομ να ανοίγει το σκορ.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ κόντρα στη Λίνκολν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Τσούμπα Άκπομ.

Ο Άγγλος επιθετικός εξιλεώθηκε για το χαμένο τετ α τετ στο ξεκίνημα του αγώνα. Ο Τσούμπα Άκπομ έχασε μοναδική χαμένη ευκαιρία στο 15ο λεπτό για να ανοίξει το σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου όμως δεν αστόχησε.

Ειδικότερα, έπειτα από υπέροχη ατομική ενέργεια του Τέιλορ και συστημένη πάσα, ο φορ του Δικεφάλου δε δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 0-1.

Να σημειωθεί πως νωρίτερα το γκολ της Λίνκολν ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν, με τον Πασχαλάκη να αρνείται το γκολ στον Κίκε.

Δείτε το γκολ του Άκπομ:

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAOK FC (@paok_fc)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λίνκολν – ΠΑΟΚ: Ο Τέιλορ «χορεύει» την άμυνα και ο Άκπομ «εκτελεί» για το 0-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.