ΠΑΟΚ

Με υπογραφή Μπράντον Τόμας πέρασε από τον Βόλο ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέρασε σαν «αέρας» από το Βόλο και φουλάρει πλέον για τα playoffs.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 0-1 του Βόλου με γκολ του Μπράντον Τόμας στο ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» ολοκληρώνουν με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις τους στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, παραμένοντας σε τροχιά κορυφής.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση, με την ίδια φόρα που είχε από τα προηγούμενα παιχνίδια αλλά και την ψυχολογία.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου παρέταξε την ομάδα του με την ίδια συνταγή με τα προηγούμενα ματς, με μοναδική αλλαγή αυτή του Γιάννη Κάργα, αφού ο Ίνγκι Ίνγκασον έμεινε εκτός την τελευταία στιγμή λόγω ενοχλήσεων.

Ο Δικέφαλος πήρε την κατοχή και τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά, προσπαθώντας να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 6ο λεπτό, με τον Τόμας να βρίσκει όμορφα μέσα στην περιοχή τον Ντόουγκλας Αουγκούστο που με μία σέντρα-σουτ από κοντά δεν κατάφερε για εκατοστά να βρει τον Νάρεϊ που ήταν μπροστά στην άδεια εστία.

Στο 16ο λεπτό, οι «ασπρόμαυροι» είχαν νέα καλή στιγμή, καθώς μετά από «κομπίνα» σε φάουλ από καλό σημείο, ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Η μεγαλύτερη από όλες τις ευκαιρίες ήρθε στο 24ο λεπτό, με τον Κωνσταντέλια να βρίσκεται απέναντι στον Κλέιμαν αλλά να στέλνει λίγο άουτ τη μπάλα, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο νεαρός και πάλι από κοντά έστειλε ψηλά τη μπάλα.

Στο 30’ ήρθε και το γκολ για τον Δικέφαλο. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων κυκλοφόρησαν εκπληκτικά τη μπάλα, ο Νάρεϊ έβγαλε πάσα πάρε-βάλε στον Μπράντον Τόμας που σκόραρε από κοντά για τρίτο σερί ματς.

Βόλος – ΠΑΟΚ: Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος

Οι δύο ομάδες έριξαν ταχύτητα στο δεύτερο μέρος, με τον Βόλο να είναι αυτός που είχε την πρώτη καλή ευκαιρία στο 68’. Ο Οζέγκοβιτς ξέφυγε από τον Κάργα και προσπάθησε να περάσει τον Κοτάρσκι με τον Κουλιεράκη να βάζει στοπ στην εκτέλεσή του.

Ο Δικέφαλος απείλησε στο 74ο λεπτό όταν ο Ζίβκοβιτς πάσαρε στον Αουγκούστο που εκτέλεσε με τον Πίρινεν να παρεμβάλλεται και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

Το ματς ολοκληρώθηκε με μία πολύ καλή στιγμή με πρωταγωνιστή τον Νέλσον Ολιβέιρα, ο οποίος έκανε ωστόσο κακό τελείωμα, με το 0-1 να είναι και το τελικό σκορ.

ΝΠΣ Βόλος: Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα, Σι, Τσοκάνης (Καρτάλης 90’), Ντέλετιτς, Πιρές (Κάτσε 87’), Τσιρίνος (Τάχατος 81’), Οζέγκοβιτς.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κάργας, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες, Σβαμπ (Ντάντας 75’), Ντάγκλας, Νάρεϊ (Ελ Καντουρί 75’), Κωνσταντέλιας (Τάισον 66’), Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον (Ολιβέιρα 66’).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Με υπογραφή Μπράντον Τόμας πέρασε από τον Βόλο ο ΠΑΟΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.