ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ: «Σερβίρει» ο Αουγκούστο και σκοράρει ο Μιτρίτσα για το 0-1 (vid)

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με τον Μιτρίτσα να σκοράρει με κεφαλιά για το 0-1.

Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα εκτός έδρας, κόντρα στον Παναιτωλικό, με τον Μιτρίτσα να είναι ο παίκτης που σημείωσε το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης.

Ο Μιτρίτσα άνοιξε το σκορ στο Αγρίνιο για τους φιλοξενούμενους στο 32ο λεπτό. Ο Αουγκούστο με μπαλιά ακριβείας βρήκε τον Ρουμάνο εξτρέμ και ο τελευταίος «εκτέλεσε» για το 0-1 με κεφαλιά.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ έχασε άλλες δύο καλές ευκαιρίες, όμως ο Ροντρίγκες σταμάτησε Μουργκ και Αουγκούστο. Ειδικότερα, ο Μούργκ με σουτ από πλάγια θέση στο 2ο μόλις λεπτό δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ροντρίγκεζ.

Στη συνέχεια και ειδικότερα στο 15ο λεπτό ήρθε νέα καλή ευκαιρία για το Δικέφαλο. Ο Μιχαηλίδης με μακρινή μεταβίβαση βρήκε τον Μιτρίτσα. Στη συνέχεια ο Ρουμάνος εξτρέμ βρήκε τον Αουγκούστο με τον Βραζιλιάνο να σουτάρει απευθείας, με τον Ροντρίγκες να αποκρούει.

Δείτε το γκολ:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ: «Σερβίρει» ο Αουγκούστο και σκοράρει ο Μιτρίτσα για το 0-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.