ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Ο Κούρτιτς σκοράρει για το 2-0 με πέναλτι (vid)

Ο Κούρτιτς διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΟΚ, εκτελώντας εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπίσεσβαρ.

Ο ΠΑΟΚ πήρε τεράστιο προβάδισμα νίκης στο ντέρμπι με την ΑΕΚ στην Τούμπα, με τον Κούρτιτς να σημειώνει το 2-0 με πέναλτι.

Ο Κούρτιτς ήταν ο παίκτης που διαμόρφωσε το 2-0 στο ντέρμπι των Δικεφάλων. Ειδικότερα, ο Μπίεσεσβαρ που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με υπέροχο γκολ κέρδισε και το πέναλτι για την ομάδα του.

Στο 75ο λεπτό, ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων κέρδισε το πέναλτι. Ο Κούρτιτς ανέλαβε την εκτέλεση και έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους «ασπρόμαυρους». Αυτό μάλιστα ήταν και το πρώτο του τέρμα στην Ελλάδα.

Νωρίτερα ο Σβαμπ έχασε τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει, όμως η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

Δείτε την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούρτιτς:

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Γκολάρα του Μπίσεσβαρ για το 1-0! (vid)

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Έλληνες με το κυάλι στις 11άδες των δύο ομάδων

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Ο Κούρτιτς σκοράρει για το 2-0 με πέναλτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.