ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – Λίνκολν: Από «εκτελεστής» έγινε δημιουργός ο Ζίβκοβιτς και 2-0 με Σβαμπ (vid)

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε και δεύτερη φορά απέναντι στη Λίνκολν, με τον Σβαμπ.

Ο ΠΑΟΚ πήρε ισχυρό προβάδισμα νίκης απέναντι στην Λίνκολν στην Τούμπα, με τον Στέφαν Σβαμπ να σημειώνει το 2-0.

«Αέρα» δύο τερμάτων για τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη κόντρα στην Λίνκολν στην αυλαία των ομίλων του Conference League

Ο δικέφαλος διπλασίασε νωρίς τα τέρματά του στο δεύτερο ημίχρονο. Σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σβαμπ, με κεφαλιά.

Ειδικότερα, στο 55ο λεπτό, ο Ζίβκοβιτς από «εκτελεστής» έγινε δημιουργός. Ο Σέρβος ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ στην Τούμπα με όμορφη κεφαλιά. Αυτή τη φορά μοίρασε ασίστ στον Σβαμπ, με τον αμαρκάριστο έμπειρο μέσο να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0.

Πλέον οι Θεσσαλονικείς «κλειδώνουν» εκτός συγκλονιστικού απρόοπτου τη δεύτερη θέση στον όμιλο. Άλλωστε, η Κοπεγχάγη προηγείται με το ίδιο σκορ κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Λίνκολν: Από «εκτελεστής» έγινε δημιουργός ο Ζίβκοβιτς και 2-0 με Σβαμπ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.