ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ: Πρωταθλητές για τέταρτη σερί χρονιά τα «μωρά» του Δικεφάλου!

Τη δικιά τους... δυναστεία χτίζουν τα «μωρά» του ΠΑΟΚ, με την «ασπρόμαυρη» Κ19 να κατακτά για τέταρτη σερί χρονιά το πρωτάθλημα.

Τη δικιά τους… δυναστεία χτίζουν τα «μωρά» του ΠΑΟΚ, με την «ασπρόμαυρη» Κ19 να κατακτά για τέταρτη σερί χρονιά το πρωτάθλημα.

Ασταμάτητη είναι η Κ19 του ΠΑΟΚ, η οποία στέφθηκε για τέταρτη σερί χρονιά πρωταθλητές της Super League στα τμήματα υποδομών.

Τα «ασπρόμαυρα» μωρά ξεπέρασαν και το εμπόδιο του Άρη στο τοπικό ντέρμπι, νικώντας με 1-0 και εξασφαλίζοντας μαθηματικά το πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Βασίλης Γκορτεζιάνι που σημείωσε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης, με το τελευταίο σφύριγμα της λήξης να βρίσκει τον Δικέφαλος να πανηγυρίζει το πρωτάθλημα και τον Στέλιο Μαλεζά να κατακτά το πρώτο του στον πάγκο της ομάδας.

Το ματς ξεκίνησε με πολύ καλό ρυθμό και χαρακτηριστικό είναι πως στο 1ο μόλις λεπτό ο Γκορτεζιάνι πήγε να πετύχει το γκολ της χρονιάς. Κοντρόλαρε τη μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, σούταρε, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 10ο λεπτό ήταν η ώρα των «κιτρινόμαυρων» να απειλήσουν με τον Σάιμπερτ να μη νικάει τον Μπαλωμένο. Στο 26ο λεπτό ο Γιώργος Κούτσιας που ήταν εκπληκτικός στα προηγούμενα παιχνίδια έχασε πολύ καλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Το πολυπόθητο τέρμα ήρθε στο 39ο λεπτό, με τον Γρόσδη να βγάζει μία σέντρα και τον Βασίλη Γκορτεζιάνι να προλαβαίνει την έξοδο του πορτιέρο του Άρη, στέλνοντας με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν το υπέρ του προβάδισμα και πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του 4ου σερί πρωταθλήματος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΑΟΚ: Αυτός είναι ο Αλεσάντρο Ντεϊόλα (vids)

ΠΑΟΚ: «Φεύγει ως ελεύθερος από την Κάλιαρι ο Ντεϊόλα»

Ελ Καντουρί: O παίκτης που οι προπονητές… λατρεύουν

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ: Πρωταθλητές για τέταρτη σερί χρονιά τα «μωρά» του Δικεφάλου!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.