ΠΑΟΚ

Ριέκα – ΠΑΟΚ: Ο Μουργκ «κλειδώνει» την πρόκριση (vid)

Ο ΠΑΟΚ σημείωσε και δεύτερο γκολ στην αναμέτρηση κόντρα στην Ριέκα για το Europa Concference League με σουτ του Μουργκ.

Ο ΠΑΟΚ «κλείδωσε» την πρόκριση κόντρα στην Ριέκα με γκολ του Μουργκ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης στην Κροατία.

Ο Δικέφαλος πίεσε και δικαιώθηκε, με τον Μουργκ να σημειώνει το 0-2. Ειδικότερα, ο Αυστριακός άσος, ερχόμενος από τον πάγκο, σημείωσε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του.

Ο Ζίβκοβιτς πίεσε και έκλεψε την μπάλα. Πάσαρε στον Σφιντέρσκι, με τον επιθετικού τον «ασπρόμαυρων» να δίνει με τη μία στον Μουργκ. Ο τελευταίος «εκτέλεσε» ιδανικά, διαμορφώνοντας το 0-2 στο 80ο λεπτό της συνάντησης.

Θυμίζουμε πως ο Δικέφαλος προηγήθηκε με το γκολ του Ελ Καντουρί στο 10ο λεπτό, παίρνοντας προβάδισμα για την πρόκριση.

Στο 6ο λεπτό οι «ασπρόμαυροι» είχαν διπλό δοκάρι, με τον 31χρονο να είναι πρωταγωνιστής.

Κάτι παρόμοιο έγινε και στο 41′ με τον Ελ Καντουρί να κάνει απίστευτο σουτ το οποίο και πάλι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.