ΠΑΟΚ

Βιεϊρίνια: Γιόρτασε τις 250 εμφανίσεις στα «ασπρόμαυρα» με γκολ νίκης

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Τρίπολη με τον Αντελίνο Βιεϊρίνα να βάζει στην 250η του εμφάνιση στα «απρόμαυρα» την υπογραφή του!

Βιεϊρίνια: Την πρώτη του νίκη στο νέο πρωτάθλημα της Super League 1 πέτυχε ο ΠΑΟΚ, που πήρε μεγάλο διπλό με 0-1 στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα, με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια να βάζει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του.

Ο αρχηγός του Δικεφάλου πέτυχε το μοναδικό τέρμα των ασπρόμαυρων στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», εκμεταλλευόμενος στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στον Αστέρα, το πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πορτογάλου ήταν ιδιαίτερη καθώς συνδυάστηκε με την 250η εμφάνιση του με τον Δικέφαλο στο στήθος, με το 48ο γκολ του στον ΠΑΟΚ να μαρτυρά την μεγάλη προσφορά του Βιεϊρίνια στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

O 35χρονος μπακ αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι της ιστορίας του ΠΑΟΚ, με τους αριθμούς πλέον να μιλούν από μόνοι τους.

Βέβαια, το παιχνίδι στην Αρκαδία δεν ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τον ίδιο, αφού στο 53’ αποχώρησε αναγκαστικά από τον αγωνιστικό χώρο έπειτα από ένα πρόβλημα που αποκόμισε από τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, προκαλώντας την ανησυχία των ανθρώπων της ομάδας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βιεϊρίνια: Γιόρτασε τις 250 εμφανίσεις στα «ασπρόμαυρα» με γκολ νίκης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.