ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΣ Γιάννινα: Η συνέχεια δείχνει πολλά

Είναι σημαντικό για τον ΠΑΣ Γιάννινα να βγάλει αντίδραση

Στην καλύτερη χρονική περίοδο ήρθε για τον ΠΑΣ Γιάννινα η διακοπή της Super League 1. Οι τελευταίες εμφανίσεις ήταν αρκετά προβληματικές.

Τρεις ήττες σε πέντε ματς μετρούν οι Ηπειρώτες, ενώ στα δύο ματς που πήραν, δεν έπεισαν. Κόντρα στη Λαμία έκαναν δύο φάσεις και πανηγύρισαν τρίποντο, ενώ με τον Βόλο το τελικό 3-2 μάλλον μαγική εικόνα μπορεί να χαρακτηριστεί. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος ήταν σαφώς ανώτερος και θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερο προβάδισμα.

Στα ματς με ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό εκείνο που επιβεβαιώθηκε ήταν η παντελής έλλειψη φρεσκάδας. Λες και είχε σκάσει ο ΠΑΣ Γιάννινα. Όλα αυτά και ενώ οι παίκτες του Ηρακλή Μεταξά δεν είχε ματς Κυπέλλου για να καταπονηθεί επιπλέον.

Δεν αποκλείεται η έλλειψη τρεξιμάτων να οφείλεται και στο γεγονός πως ο προπονητής έχει αποφασίσει να ξεζουμίσει κάποιους ποδοσφαιριστές και να μην ανοίξει καθόλου το ροτέισον. Ακόμη και στα αποδυτήρια σχολιάζεται αυτό. Το γνωρίζουν κάποιοι πως εάν δεν υπήρχαν τραυματισμοί και τιμωρίες, δεν θα έπαιζαν ποτέ.

Τέλος, η συνέχεια δείχνει πολλά για το ταβάνι αυτής της ομάδας. Με το νέο έτος ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει Ιωνικό μέσα, ΟΦΗ έξω και Ατρόμητο μέσα. Ειδικά στα δύο εντός έδρας ματς θα δείξει εάν έχει συνέλθει. Θεωρητικά είναι αγώνες του χεριού του. Αν και με το στυλ παιχνιδιού του, δεν θα προξενήσει εντύπωση το να δυσκολευτεί.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΣ Γιάννινα: Η συνέχεια δείχνει πολλά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.