Premier League: Δεν σηκώνει κεφάλι η Νότιγχαμ, ήττα από τη Φούλαμ που έδειξε ότι δεν… αστειεύεται

«Βουλιάζει» η Νότιγχαμ στη βαθμολογία, ενώ η Φούλαμ βλέπει πεντάδα.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Φούλαμ μέσα στην έδρα της Νότιγχαμ με 2-3 και μάλιστα με ανατροπή μέσα δύο λεπτά για την 8η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη μετά από τρεις διαδοχικές ήττες θέλησε να επιστρέψει στις νίκες, ωστόσο δεν τα κατάφερε κόντρα στη Φούλαμ η οποία δείχνει να μην αστειεύεται φέτος, μένοντας στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Αβονίγι ήταν αυτός που στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τους γηπεδούχους να κρατούν το προβάδισμα μέχρι και τη λήξη του πρώτου μέρους.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι. Ο Τετέ στο 54′ ήταν αυτός που «χτύπησε» πρώτος, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παλίνια με σουτ έκανε την ολική ανατροπή. Δύο λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Ριντ να βάλει το «κερασάκι στην τούρτα», βρίσκοντας και αυτός δίχτυα και κάνοντας το 1-3.

Η Φόρεστ δεν τα παράτησε, μείωσε με τον Λιούις Ο’ Μπράιεν με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 77′ όμως δεν μπόρεσε να αλλάξει τίποτα, με την 4η σερί ήττα να είναι γεγονός.

Στην άλλη αναμέτρηση της βαρδιάς, η Άστον Βίλα πέτυχε τη 2η νίκη της στη σεζόν, επικρατώντας με 1-0 της Σαουθάμπτον.

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή, 16/9

Άστον Βίλα-Σαουθάμπτον 1-0 (41’ Ράμσεϊ)
Νότιγχαμ Φόρεστ-Φούλαμ 2-3 (11’ Αβονίγι, 77’ Ο’ Μπράιεν – 54’ Ανταραμπιόγιο, 57’ Παλίνια, 60’ Ριντ)

Κυριακή, 2/10

Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:00)
Λιντς-Άστον Βίλα (18:30)

Δευτέρα, 3/10

Λέστερ-Νότιγχαμ Φόρεστ (22:00)

Η βαθμολογία της Premier League

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Δεν σηκώνει κεφάλι η Νότιγχαμ, ήττα από τη Φούλαμ που έδειξε ότι δεν… αστειεύεται», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.