Premier League: Με δύο αυτογκόλ η Λίβερπουλ – Νίκησε 2-1 τη Λέστερ

Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογίας της Premier League και την επόμενη αγωνιστική

Premier League: Με δύο αυτογκόλ του Βόουτ Φας (!) η Λίβερπουλ επικράτησε 2-1 της Λέστερ για τη 18η αγωνιστική και διατηρήθηκε κοντά στην τετράδα.

O Κίερναν Ντιούσμπερι Χολ εκμεταλλεύθηκε την ολιγωρία των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό.

Η Λίβερπουλ αφυπνίστηκε, ωστόσο η ισοφάριση δεν ήρθε από ποδοσφαιριστή της. Το ρολόι σημάδευε το 38′, όταν ο Φας παραβίασε την εστία της ομάδας του με τάκλιν. Είχε προηγηθεί σέντρα του Αλεξάντερ Άρνολντ.

Επτά λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα χωρίς να το θέλει. Ο Ντάργουιν Νούνιες σημάδεψε δοκάρι κι ο Βέλγος, από τη φόρα που είχε, έγραψε το 2-1 προ κενής εστίας. Απίστευτο κι όμως αληθινό.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ευκαιρίες για να κλειδώσουν τη νίκη, αλλά το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Να σημειωθεί ότι ο Κώστας Τσιμίκας πέρασε στον αγώνα στο 62ο λεπτό ως αλλαγή του Άντι Ρόμπερτσον.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Γουέστ Χαμ – Μπρέντφορντ 0-2 (18′ Τόνεϊ, 43′ Ντασίλβα)

Λίβερπουλ – Λέστερ 2-1 (38′, 45′ αυτ. Φας / 4′ Ντιούσμπερι Χολ)

5/1 22:00 Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Με δύο αυτογκόλ η Λίβερπουλ – Νίκησε 2-1 τη Λέστερ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.