Premier League: Σαν να μην πέρασε μία μέρα για τη Γιουνάιτεντ, ήττα από την Μπράιτον

Ήττα για την κάκιστη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, νίκη για την φιλόδοξη Μπράιτον.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπορεί να άλλαξε πολλά πράγματα, ωστόσο δεν λέει να αφήσει το κακό της πρόσωπο, γνωρίζοντας οδυνηρή ήττα από τη Μπράιτον με 1-2 στην πρεμιέρα της Premier League.

Υπό τις οδηγίες του Έρικ Τεν Χάαγκ, παρά το γεγονός πως στα φιλικά προετοιμασίας έδειξε μία πολύ καλή εικόνα, οι «Κόκκινοι Διάβολοι» ήταν κάκιστοι στο πρώτο επίσημο ματς της σεζόν.

Αντίθετα, η Μπράιτον έδειξε αποφασισμένη να συνεχίσει την περσινή πολύ καλή σεζόν της, κάνοντας ένα σημαντικό διπλό. Στο30ο λεπτό, ο Πασκάλ Κρος ήταν αυτός που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0-1, «παγώνοντας» το Old Trafford. Εννιά λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τόσο τα τέρματα της ομάδας του, όσο και τα προσωπικά του.

Οι γηπεδούχοι έτρεχαν και δεν προλάβαιναν, ο Έρικ Τεν Χάαγκ έριξε στη… μάχη τον Κριστιάνο Ρονάλντο μήπως και αλλάξει την κατάσταση, όμως το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσουν στο 68ο γκολ με αυτογκόλ του ΜακΆλιστερ.

Ο Πορτογάλος προσπάθησε να δώσει ώθηση στους συμπαίκτες του, ο Ράσφορντ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και έτσι ήρθε η πρώτη ήττα της σεζόν.

Premier League: «Ψυχρολουσία» στο τέλος για Λέστερ

Εύκολο έργο φάνηκε πως θα είχε η Λέστερ κόντρα στη Μπρέντφορντ, ωστόσο τα βρήκε… σκούρα στο τέλος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά του Καστάνιε (33’), ο Τίλεμανς είχε δοκάρι, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ντιούσμπερι-Χολ έκανε το 2-0.

Η Μπρέντφορντ αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να… πεθάνει και στο 62′ ο Τόνεϊ μείωσε με 2-1, ενώ στο 86ο λεπτό ο Τζος Ντασίλβα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης δίνοντας σημαντικό βαθμό στην ομάδα του και γλιτώνοντας την ήττα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Σαν να μην πέρασε μία μέρα για τη Γιουνάιτεντ, ήττα από την Μπράιτον», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.