Πρόκριση με ανατροπή στο Κύπελλο ο Παπάγος

Ο Παπάγος έφτασε σε μία επική ανατροπή - Ντεμπούτο και εξαιρετική απόδοση ο Βασίλης Γκιόλιας

Παπάγος: Εντυπωσιακή ανατροπή (3-2) στο γήπεδο των Κάτω Αχαρνών και πρόκριση επί του Άτταλου Νέας Φιλαδελφείας στο Κύπελλο της ΕΠΣΑ.

Με τον Βασίλη Γκιόλια, οποίος είναι γεννημένος τον Νοέμβριο του 2006 -ο μικρότερος παίκτης στην Α’ ΕΠΣΑ την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, να κάνει το επίσημο ντεμπούτο του έχοντας εξαιρετική απόδοση για 90 λεπτά, ο Παπάγος έφτασε σε μία σπουδαία νίκη.

Η ομάδα του Γιάννη Ντόκου βρέθηκε πίσω στο σκορ και, μάλιστα, με 2-0.

Ο Α.Ο. Νέας Φιλαδελφείας Άτταλος άνοιξε το σκορ με σουτ του Καραγιάννη στο 20ό λεπτό και διπλασίασε το προβάδισμα στο 57′ με πλασέ του Ταμπάκη.

Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Βαγγέλη Γαλάνη είχε και δοκάρι με τον Καραγιάννη στο 25′.

Τελικά, ο σύλλογος του Παπάγου βρήκε τον τρόπο να ανατρέψει τα δεδομένα και να φτάσει σε μία τρομερή πρόκριση.

Στο 70ό λεπτό ο Κοτσώνης μείωσε με κεφαλιά, στο 78ο ο Μπράτσος ισοφάρισε με πλασέ και στο 86ο ο Κοτσώνης διπλασίασε τα γκολ του με μακρινό σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3!

Είναι πραγματικά μεγάλη η επιτυχία του Παπάγου για τα δεδομένα της διοργάνωσης, αφού παρατάχθηκε με έναν 15χρονο, τρεις 17χρονους και μία (!) μόνο αλλαγή.

ΑΟΝΦ – Παπάγος: Η κάρτα του αγώνα

Διαιτητές: Π. Τσολακίδης, Καραγεώργος-Κασίδης

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ (Βαγγέλης Γαλάνης): Λιανός, Γιαννακάκος, Χιώτης (46′ Μποζινάκης), Καλατζής, Αγοραστός (70′ Κωτσαλάς), Στεφανής, Δήμος (46′ Παληγεώργος), Δούμτσης, Καλογερόπουλος (55′ Ταμπάκης), Σταθακόπουλος, Καραγιάννης (65′ Κοβάνης)

ΠΑΠΑΓΟΣ (Γιάννης Ντόκος): Κουρελής, Γκιόλιας, Μαλάκης, Κ. Γύπαρης, Α. Κούκος, Γιαννόπουλος, Κασβίκης, Ι. Ταλιούρας, Κολλιάκος (30′ λ. τρ. Κοτσώνης), Μπράτσος, Καραθανάσης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πρόκριση με ανατροπή στο Κύπελλο ο Παπάγος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.